AARON BEST / Trefl Sopot fot. Karol Makowski polski-sport.com

W meczu inaugurującym dwudziestą pierwszą kolejkę OBL w Sopocie miejscowy Trefl pokonał PGE Spójnię. Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem na boisku był przedstawiciel gospodarzy Aaron Best.

Pierwsze akcje należały do ekipy z województwa zachodniopomorskiego. Po akcjach Karola Gruszeckiego, Stephena Browna i Devona Danielsa już w trzeciej minucie PGE Spójnia prowadziła 9:2. Jednak na odpowiedź Trefla nie czekaliśmy za długo. W nie co ponad dwie i pół minuty zaliczyli serię 8:0. Później obie drużyny zdobywały punkty na zmianę seriami. Spójnia odskakiwała na cztery oczka, by Trefl ponownie zaliczał serię 8:0 i prowadził 22:18. W drugiej kwarcie zespół ze Stargardu ponownie doprowadzał do remisu, ale później sopocianie starali się utrzymywać przewagę. Po trójce Benedeka Varadiego wzrosła ona do siedmiu punktów. Brown dwoił się i troił, ale to nie wystarczało w tym momencie. Ostatecznie dzięki trafieniu z dystansu Varadiego pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 46:35.

Ekipa trenera Żana Tabaka świetnie weszła też w trzecią kwartę i m. in. dzięki kolejnym trafieniom Aarona Besta prowadziła już 20 punktami. Pojedyncze trójki Devona Danielsa i Bena Simmonsa na początku niewiele zmieniały. Następne trafienie z dystansu tego drugiego sprawiło jednak, że przyjezdni zbliżyli się na dziewięć punktów. Andy Van Vliet i Mikołaj Witliński uspokoili sytuację gospodarzy. Po 30 minutach było 69:55. Kolejna część meczu niewiele zmieniała. Rywalizacja była znacznie bardziej wyrównana, ale oznaczało to jednocześnie, że drużyna trenera Sebastiana Machowskiego nie odrabiała strat. Sopocianie całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie i nie dali się dogonić.

Aaron Best zdobył dla Trefla 32 oczka (6/10 za trzy), dokładając 7 zbiórek, a Benedek Varadi dołożył 14 punktów, 4 zbiórki i 7 asyst. Alex Stein dla PGE Spójni zdobył 16 punktów, a 15 oczek i 7 asyst dołożył Stephen Brown.

TREFL SOPOT – PGE SPÓJNIA STARGARD  88:70  (24:20, 22:15, 23:20, 19:15)

Trefl: Best 32 (6×3), Varadi 14 (3), Scruggs 6, Zyskowski 6 (1), Groselle 6 – Van Vliet 11, Musiał 6, Witliński 4, Barnes 3 (1), Schenk 0.

Spójnia: Brown 15 (2), Simons 11 (3), Daniels 8 (2), Gruszecki 8 (1), Gordon 2 – Stein 16 (1), Langović 6, Brenk 3, Grudziński 0.