Icon Sea Czarni zwyciężają z Muszynianką Domelo Sokół Łańcut 92:90 w Słupsku. To 11 wygrana dla gospodarzy w Orlen Basket Lidze. W spotkaniu z dobrej strony zaprezentowali się Benas Griciunas – 23 punkty, 11 zbiórek i Michael Caffey – 28 punktów, siedem asyst.

Pierwszą kwartę rozpoczął Artur Łabinowicz z Sokoła, zdobywając szybkie pięć punktów. Czarni jednak skutecznie zareagowali i dogonili rywala, wychodząc na prowadzenie 9:6. Kosze zdobyli m.in. Donatas Sabeckis i Caffey. Dodatkowo Griciunas i Bartosz Jankowski, zdobyli pięć punktów z rzędu, a przewaga ich zespołu wynosiła już sześć punktów. Stratę po stronie przyjezdnych, próbowali zmniejszyć Michał Kroczak i Milivoje Mijović. Tracili jednak nadal trzy punkty, a goście przy tym dorzucili kolejne celne kosze. Kwarta zakończyła się czteropunktowym prowadzeniem, zespołu ze Słupska.

Z początkiem drugiej kwarty, Sabeckis i Caffey powiększyli przewagę do dziewięciu punktów. Mimo to polepszyć sytuację zdołali Ikechukwu Nwamu i Adam Kemp, a różnica wynosiła już tylko trzy punkty. Gospodarze nie zamierzali jednak odpuszczać i trafiali kosz za koszem, skutecznie utrzymując bezpieczną przewagę. Lecz nie trwało to długo, ponieważ rywal dwukrotnie zbliżył się na jeden punkt. Finalnie kwarta zakończyła się przewagą dwóch punktów dla podopiecznych trenera Cesnauskisa.

Po przerwie dwie celne trójki zdobyli Nwamu i Mijović, a Sokół wyszedł na prowadzenie 49:45. Dodatkowo kolejne sześć punktów z rzędu, zdobyli Kemp i Łabinowicz, a przewaga wzrosła do siedmiu oczek. Zagrozić rywalowi próbowali Sabeckis i Caffey, zmniejszając stratę do tylko dwóch punktów. Odskoczyć od rywala starali się Terrell Gomez i Filip Struski, a tym samym prowadzili 67:62.

Ostatnią kwartę lepiej rozpoczęli Czarni, wracając na prowadzenie 71:70. Wiekszość punktów zdobył Szymon Wójcik, a dwa dołożył Caffey. Gonić musieli Delano Spencer i Gomez, co skutkowało powrotem na prowadzenie dwoma punktami. Gospodarze zaliczyli za to serię ośmiu punktów z rzędu i ponownie prowadzili, tym razem 84:78. Sytuację próbowali polepszyć Nwamu i Mijović, ale ostatecznie gospodarze przegrali całe spotkanie różnicą dwóch punktów.

Icon Sea Czarni Słupsk – Muszynianka Domelo Sokół Łańcut: 92:90 (25:21,20:22,17:24,30:23)

Icon Sea Czarni Słupsk: Caffey 28, Griciunas 23, Wójcik 14, Teague 13, Sabeckis 8, Jankowski 5, Kohs 1, Pluta 0

Muszynianka Domelo Sokół Łańcut: Nwamu 21, Kemp 17, Łabinowicz 14, Gomez 9, Struski 9, Mijović 8, Spencer 7, Kroczak 5