fot: YouTube

Kac­per Kozłow­ski docze­kał się pre­mie­ro­wej bramki w tym sezo­nie Ere­di­vi­sie. Polak strze­lił gola dla SBV Vitesse w prze­gra­nym 2–3 (2–1) przez jego drużynę wyjaz­do­wym meczu 21. kolejki holen­der­skiej Ere­di­vi­sie z Herac­le­sem Almelo.

Kac­per Kozłow­ski zimą 2022 roku prze­niósł się z Pogoni Szcze­cin do Bri­gh­ton & Hove Albion. Anglicy wciąż trak­tują pol­skiego pomoc­nika jako pro­jekt. Obecny sezon 20-latek spę­dza na wypo­ży­cze­niu w Vitesse Arn­hem.

W 24. minu­cie Vitesse Arn­hem prze­pro­wa­dziło składną akcję na poło­wie gospo­da­rzy Car­lens Arcus prze­pro­wa­dził akcję na pra­wym skrzy­dle i cel­nie dośrod­ko­wał co wyko­rzy­stał Kozłow­ski i otwo­rzył wynik spo­tka­nia.

Osta­tecz­nie tra­fie­nie pomoc­nika nie pomo­gło jego dru­ży­nie w zdo­by­ciu punk­tów. Jego zespół prze­grał osta­tecz­nie 2:3.Z per­spek­tywy pol­skich kibi­ców naj­istot­niej­sze jest jed­nak prze­ła­ma­nie Kozłow­skiego. Dla Polaka był to dopiero pierw­szy gol w tym sezo­nie. Ponadto udało mu się zano­to­wać też trzy asy­sty w roz­gryw­kach ligo­wych.

21. kolejka Eredivisie

Heracles Almelo – SBV Vitesse 3:2 (1:2)

0:1 – Kacper Kozłowski 24′
0:2 – Melle Meulensteen 27′
1:2 – Jordy Bruijn 30′
2:2 – Jizz Hornkamp 57′
3:2 – Jizz Hornkamp 71′

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!