Rewelacyjny Kamil Majchrzak (802. ATP) nie zwalnia tempa. Polski tenisista nie miał sobie równych podczas turnieju rangi ITF M25 w Hammamat i zgarnął tytuł. Jay Clarke (398. ATP) przegrał w finale z Polakiem 3:6, 5:7.

Fina­ło­wym prze­ciw­ni­kiem Polaka był Bry­tyj­czyk Jay Clarke. Maj­ch­rzak kapi­tal­nie zaczął to spo­tka­nie, wygrał pierw­szych sześć piłek, i cał­ko­wi­cie pano­wał nad swoimi gemami ser­wi­so­wymi. Szyb­kie prze­ła­ma­nie na 2:0 spra­wiło, że miał też duży kom­fort w całym secie. Clarke póź­niej popra­wił sku­tecz­ność swo­jego ser­wisu, choć przy Polaku i tak wyglą­dał dość blado. Maj­ch­rzak wygrał bowiem w czte­rech swo­ich gemach 16 z 18 piłek. Pierw­sze pro­blemy zaczęły się póź­niej, już przy sta­nie 5:3. To wtedy Bry­tyj­czyk uzy­skał dwie szanse na prze­ła­ma­nie. Nie zdo­łał jed­nak posta­wić kropki nad i. Maj­ch­rzak zaś przy pierw­szej oka­zji zakoń­czył seta.

Druga odsłona finału była bar­dziej wyrów­nana, ze zwro­tami sytu­acji na kor­cie. Seta dru­giego Polak roz­po­czął od bre­aka, podwyż­sza­jąc następ­nie pro­wa­dze­nie na 2:0. Wtedy to Clarke zdo­łał się obro­nić, a póź­niej w końcu prze­ła­mał rywala. Maj­ch­rzak za parę minut ponow­nie był jed­nak na auto­stra­dzie po zwy­cię­stwo. Natych­miast po bre­aku odzy­skał pro­wa­dze­nie z prze­wagą prze­ła­ma­nia (3;2), po czym utrzy­mał poda­nie i wygry­wa­jąc 4:2 był już tylko o dwa wygrane gemy od koń­co­wego suk­cesu. W tym momen­cie coś się jed­nak w grze Polaka zacięło, prze­grał trzy kolejne gemy. Osta­tecz­nie górę wzięło jed­nak więk­sze doświad­cze­nie Maj­ch­rzaka. Pod­opieczny tre­nera Mar­cela Du Coudraya przy wła­snym poda­niu dopro­wa­dził do wyrów­na­nia na 5:5, następ­nie zdo­był klu­czowy break na 6:5 i tego pro­wa­dze­nia już nie oddał! Pokonując Jaya Clar­ke’a w dwóch setach 6:3, 7:5, zosta­ł trium­fa­to­rem imprezy.

Majchrzak do tej pory miał na koncie 25 punktów w rankingu, ale dzięki temu triumfowi podwoi tę liczbę i awansuje o około 150 miejsc, do połowy siódmej setki rankingu ATP. Dla Kamila to drugi tytuł po powrocie do rywalizacji. Wcześniej wygrał zawody ITF M15 w Monastyrze.