Piotrcovia uległa KPR Gminom Kobierzyce w spotkaniu 16. serii ORLEN Superligi Kobiet. Ważnym fragmentem gry był początek drugiej części, w której „Kobierki” odskoczyły na 5 trafień, nie oddając już inicjatywy do końca meczu.

W 5. minucie Piotrcovia prowadziła 2:0, po rzutach Sylwii Radushko i Joanny Gadziny. Bramkarka Piotrcovii Karolina Sarnecka skapitulowała dopiero w 6. minucie, kiedy z siedmiu metrów pokonała ją Magdalena Drażyk. Wcześniej karnego nie wykorzystała Zorica Despodovska. Przy stanie 5:5 w 12. minucie Piotrcovia straciła cztery bramki z rzędu (5:9 – 18. minuta), po czym odpowiedziała serią pięciu trafień i w 26. minucie wygrywała 10:9. Po pierwszej połowie prowadziły jednak przyjezdne, a zdecydował o tym gol Marioli Wiertelak rzucony praktycznie równo z końcową syreną.

Cztety minuty po wznowieniu gry przyjezdne wygrywały już 17:12 i tego prowadzenia nie oddały do końca spotkania. Piotrcovia próbowała różnych sposobów na zniwelowanie strat, ale nie pozwoliła na to bardzo dobrze grająca bramkarka Viktoria Saltaniuk, która uznana została najlepszą zawodniczką meczu. Wynik spotkania ustaliła z rzutu karnego najskuteczniejsza zawodniczka pojedynku Małgorzata Buklarewicz, zdobywczyni dziewięciu bramek.

– Po dwóch bardzo ciężkich tygodniach dla naszego klubu widzę promyk nadziei. Nie grałyśmy dzisiaj źle, ale punktów to nie przyniosło. Jedziemy już w piątek do Elbląga i mam nadzieję, że tam zapewnimy sobie awans do czołowej szóstki rozgrywek. Innego rozwiązania nie dopuszczamy nawet do głowy – powiedziała po spotkaniu Agata Cecotka.

– Wiedzieliśmy, że czeka nas tutaj trudne spotkanie. W Piotrkowie zawsze grało się ciężko i tak było teraz. Mój zespół bardzo dobrze rozpoczął drugą połowę, wywalczył sobie przewagę 4-5 bramek i już jej nie oddał do końca. Gratuluję drużynie – ocenił mecz Marcin Palica, szkoleniowiec KPR Gminy Kobierzyce.

Piotrcovia – KPR Gminy Kobierzyce 23:28 (12:13)

Piotrcovia: Sarnecka, Suliga – Gadzina 5, Królikowska 3, Radushko 3, Grobelna 2, Schneider 2, Mielewczyk 2, Szczepanek 2, Mokrzka 1/1, Sobecka 1, Trbovic 1, Waga 1.