fot: X/Pogoń Szczecin

Lider PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław przegrał w meczu 20. kolejki PKO Ekstraklasy z Pogonią Szczecin 0:1. Jedyne trafienie padło w drugiej części spotkania, a jego autorem był Patryk Janasik, który skierował futbolówkę do własnej bramki.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia Joao Gamboya, który uderzał zza pola karnego, a piłkę z problemami wybronił Leszczyński. W ósmej minucie Piotr Samiec-Talar uderzył z szesnastu metrów po ziemi, a uderzenie na rzut rożny wybił Cojocaru. W 28. minucie Erik Exposito zagrał do Patricka Olsena, który minął się jednak z piłki i zmarnował dogodną sytuację lidera PKO Ekstraklasy. W 38. minucie Nahuel Leiva po indywidualnej akcji wpadł w pole karne gości i zagrał do Erik Exposito, który z dziewiątego metra uderzył obok bramki. Chwile później napastnik Śląska zagrał do Samca-Talara, których uderzył głową nad poprzeczką. W końcówce spotkania Śląsk dominował, a szanse na wyprowadzenie swojego zespołu na prowadzenie miał Nahuel Leiva, którego strzał wybronił bramkarz rywali, a dobitka Schwarza poszybowała nad bramką.

Na początku drugiej połowy Piotr Samiec-Talar zdecydował się na strzał, który przeszedł obok bramki strzeżonej przez Valentina Cojocaru. W 52. minucie z lewej strony dośrodkował Exposito, który dośrodkował na głowę Olsena, a ze strzałem Duńczyka poradził sobie Cojocaru. Po chwili z szesnastu metrów strzelał ponownie Olsen i ponownie górą z tego pojedynku wyszedł bramkarz zespołu ze Szczecina. W 57. minucie w znakomitej sytuacji znalazł się Nahuel Leiva, który uderzał z lewej strony pola karnego, a jego strzał wybronił bramkarz rywali. W 70. minucie zespołową akcję przyjezdnych wykończył Efthymis Koulouris, którego strzał na słupek sparował bramkarz rywali. W 72. minucie Pogoń objęła prowadzenie po golu samobójczym  Patryka Janasika, który przy próbie wybicia piłki lecącej do bramki po uderzeniu Fredrika Ulvestada skierował ją do bramki. Śląsk po stracie bramki zaatakował i w osiemdziesiątej minucie zakotłowało się pod bramką przyjezdnych, którzy jednak zdołali wybić futbolówkę poza pole karne. W 86. minucie piłkarze zeszli z boiska po tym jak Cojocaru został trafiony butelką i wymagał pomocy medycznej, a po chwili na murawie wylądował kolejny przedmiot i Szymon Marciniak zdecydował o zejściu zawodników do szatni. Po chwili drużyny pojawiły się jednak ponownie na boisku i kontynuowały grę. W doliczonym czasie gry Patryk Klimala uderzał z bliskiej odległości, a piłka odbiła się od bramkarza gości i wyszła na rzut rożny.