W meczu 16. serii ORLEN Superligi Kobiet MKS Urbis Gniezno z nawiązką pokonał Galiczankę Lwów. W dwóch dosyć podobnych połowach ukraiński zespół nie potrafił sobie odpowiedzieć, jak przerwać długo trwającą serii porażek i do serii przegranych dołączył jeszcze jedną.

Początek meczu należał zdecydowanie do gospodyń. Po bramkach Łęgowskiej, Hartman oraz Lipok gnieźnianki prowadziły 3:0. Wtedy nieco lepiej poczuły się reprezentantki Galiczanki. Skutecznie, akcje kończyły Petriv, Kozak czy Lakatosh. Po 13. Minutach gry, na tablicy wyników widniał remis 5:5. Inicjatywę przejęły wtedy żółto-czarne. Końcówka pierwszej połowy przyniosła  jednak poważny problem dla MKS-u URBIS. Gnieźnianki kontratakowały, do piłki doszła Hartman, którą brutalnie sfaulowała Sofia Holinska. Malwina Hartman długo leżała na parkiecie, który opuściła dzieki wsparciu służb medycznych i koleżanek z drużyny. Na plac gry już nie wrócia, a na jej prawym kolanie pojawił  się opatrunek. Jak dotąd, nie wiadomo co dokładnie stało się  liderce MKS-u. Konieczne są dodatkowe badania. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Pszczół 14:10.

W drugiej części gry osłabione gnieźnianki radziły sobie świetnie. Mimo, że w gronie gości nie zawodziły Diachenko czy świetnie dysponowana bramkarka Poliak to inicjatywa od początku, do końca drugiej połowy należała do MKS-u URBIS. Nie brakowało emocji czy dwuminutowych kar po obu stronach. Mimo to gospodynie zachowały zimną krew i ani na moment nie oddały prowadzenia. Ostatnią minutę, jak zwykle licznie zgromadzona w Gnieźnie publiczność oglądała na stojąco. Wynik ustaliła Żaneta Lipok, zdobywając ostatnią  bramkę. MKS URBIS Gniezno kontra Galiczanka Lwów 28:21.