fot: X/Fortuna 1 Liga

GKS Tychy pokonał na własnym stadionie Odrę Opole 2:0 w meczu 20. kolejki Fortuna 1 Ligi. Dzięki zwycięstwu GKS Tychy awansował na pierwsze miejsce, Odra zajmuję szóste miejsce.

Wicelider tabeli do meczu z Odrą przystępował w roli faworyta i potwierdził to w 32. minucie, gdy gola dla gospodarzy zdobył Marko Dijakovic. Przyjezdni nie zdążyli otrząsnąć się po stracie gola, a Daniel Rumin pokonał Artura Halucha i podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Przyjezdni mogli odpowiedzieć przed przerwą, jednak strzał Borja Galana wybronił Maciej Kikolski. W drugiej części spotkania gospodarze przeważali, jednak zarówno zawodnicy GKS-u jak i Odry nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką rywali i wynik nie uległ zmianie.