Magdalena Fręch po wyrównanym spotkaniu pokonała 6:3, 3:6, 6:4 z Julię Putincewą i awansowała do drabinki głównej turnieju WTA 1000 w Dubaju. Polka dołączyła do Igi Świątek oraz Magdy Linette, które z powodu miejsca w rankingu WTA miały zapewniony start w turnieju głównym.

W pierwszym gemie jako pierwsza przełamać się dała polska tenisistka, która odrobiła jednak dość szybko straty z nawiązką. Fręch dwukrotnie przełamała rywalkę i wygrała pierwszego seta 6:3. W drugiej partii podobnie jak w pierwszej nastąpiły trzy przełamania, a dwukrotnie zrobiła to Putincewa, która wygrała 6:3. Decydująca o zwycięstwie partia była wyrównana, a Fręch przełamała rywalkę przy stanie 5:4 i zapewniła sobie zwycięstwo w trzecim secie 6:4 i całym meczu 2:1.