Fot: plusliga.pl

Projekt Warszawa dość gładko, w równym rytmie rozprawił się z Treflem Gdańsk w spotkaniu 22. kolejki PlusLigi. Stołeczny zespół nie zamierzał zabierać niedzieli swoim kibicom, w trzech identycznych setach do 20. kończąc pojedynek. Ten wynik potwierdza, że podopieczni Piotra Grabana wciąż mierzą w bardzo wysoką lokatę przed play-off.

Dwa pierwsze sety pojedynku przebiegały w podobnych schematach. Początkowo trwała równa walka, zaś potem kilkupunktowe prowadzenie wypracowywali sobie warszawiacy. Przed decydującą fazą pierwszej Partii Trefl był bliski wyrównania stanu, lecz finisze należały już do gospodarzy. W pierwszym secie od stanu 20:19 Bartłomiej Bołądź w kontratakach i Kevin Tillie w bloku doprowadzili do piłek setowych (24:19), a walkę zakończył błędem serwisowym Lukas Kampa (25:20).

W drugiej partii od stanu 11:11 warszawiacy całkowicie zapanowali nad Gdańskimi Lwami i dojechali do końcówki ze sporą przewagę. Atak na wagę drugiego zdobytego seta przeprowadził środkiem Jurij Semeniuk (25:20).

W trzeciej odsłonie już w pierwszej części stołeczny zespół zbudował przewagę (8:5), która jednak długo dawała szansę gościom na równą walkę. Przyjezdni skorzystali z błędów Projektu i w połowie seta było niemal po równo (16:15). Ponowna mobilizacja podopiecznych Piotra Grabana przywróciła dominację gospodarzy. Sprytne zagrania Bartłomieja Bołądzia dało trzy punkty zaliczki miejscowym (19:16), chociaż niedługo później gdańszczanie ratowali się asem Patryka Niemca (20:19). To byłoi jednak jedno z ostatnich dobrych zagrań gości. Semeniuk ze środka po serii udanych akcji miejscowych doprowadził do piłki meczowej (24:20), a niedzielę z siatkówką na Ursynowie zakończył punktowym serwisem Bołądź.