Foto: Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski

Saneczkarski Puchar Świata w niemieckim Oberhofie przyniósł przede wszystkim dwa razy trzynaste miejsce polskiej dwójki – Wojciecha Chmielewskiego i Jakuba Kowalewskiego oraz dziesiąte Nikoli Domowicz i Dominiki Piwkowskiej. 

Pierwszego dnia zmagań Chmielewski i Kowalewski wywalczyli trzynaste miejsce w dwójce męskiej z czasem 1:24,342, co dało im awans do niedzielnego sprintu. W nim zajęli dokładnie taką samą pozycję. Sobotnie zawody wygrali Thomas Steu i Wolfgang Kindl, a niedzielne Hannes Orlamuender i Paul Constantin Gubitz.

W jedynce kobiecej Klaudia Domaradzka uplasowała się na dziewiętnastej pozycji (1:25,734). W obu ślizgach zaliczyła bardzo podobne rezultaty. Najlepsza była Julia Taubitz.

W dwójce kobiecej duet Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska wyszarpał sobie dziesiątą lokatę (1:27,872), która premiowała awansem do sprintów. Tam niestety polskie saneczkarki były na końcu stawki (27,424 s). W sobotę zwyciężyły Dajana Eitberger i Saskia Schirmer, a w niedzielę Selina Egle i Lara Michael Kipp.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!