Polska tenisistka Magdalena Fręch (WTA. 52) wygrała w 1/32 finału WTA 1000 w Dubaju z Jekatieriną Aleksandrową (WTA. 19).

Łodzianka bardzo dobrze otworzyła pierwszego seta. Już w inaugurującym gemie przełamała swoją przeciwniczkę. Niestety chwilę później dała się odłamać. W trzecim znów miała okazję do odebrania serwisu Aleksandrowej, ale nie wykorzystała break-pointa. Co się odwlekło to nie uciekło, i Fręch w siódmym gemie nie pozostawiła złudzeń rywalce. Swojej przewagi nie utrzymała do końca seta. W dziesiątym gemie bowiem słabo zagrywała, z czego skorzystała Jekatierina Aleksandrowa. Zatem o tym kto wygra tę odsłonę musiał zadecydować tie-break. W nim już zdecydowanie dominowała Magdalena Fręch zwyciężając 7-2.

Drugi set przebiegał spokojniej. Przez długi czas nie doczekaliśmy się żadnych przełamań. Panie grały po prostu gem za gem. Dopiero w ósmym Polka dobrała się do skóry Aleksandrowej. To wystarczyło, żeby wygrać partię 6:3, oraz cały mecz 2:0. Dla polskiej tenisistki to drugi raz w karierze, kiedy pokonała przeciwniczkę znajdująca się w top dwadzieścia rankingu WTA!

W 1/16 finału Magdalena Fręch zagra z Petrą Martic (WTA. 67) albo z Caroline Delehide (WTA. 44).