Motor Lublin wykorzystał atut własnego boiska. W meczu 21. kolejki Fortuna I Ligi rywalizował z jednym z pretendentów do awansu – Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0 po bramce Dawida Kamińskiego.

Piłkarze Goncalo Fejo już w 3. minucie jako pierwsi zagrozili bramce Loski przy próbie wymuszenia rzutu karnego. Arbiter pozostał niewzruszony i nakazał kontynuowanie gry. Na pierwszy strzał trzeba było poczekać do 7. minuty za sprawą uderzenia Radwańskiego. Szansę na zmianę wyniku miał Karasek, po uderzeniu piłki głową i dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
Stałe fragmenty gry miały kluczowe znaczenie dla przebiegu pierwszej połowy. Gospodarze mieli przewagę w ich posiadaniu, ale żadnego z nich nie zamienili na gola. Motor stwarzał zagrożenie także po akcjach w bocznych sektorach boiska za sprawą Ndiaye. W 21. minucie po jednym z rzutów rożnych Wójcik zmusił do interwencji Loskę. Akcja za akcję toczyła się w środkowej części pierwszej połowy. Dwie minuty później Fassbender oddał strzał w boczną siatkę. Częściej pod polem karnym gospodarzy gościli piłkarze Termaliki. Przyjezdni kolejną szansę na zmianę wyniku stworzyli w 31. minucie, po zablokowanym strzale zza pola karnego. Kolejne zagrożenie nadeszło, kiedy przyjezdni oddali niecelny strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Radwańskiego. Pierwsze celne uderzenie pojawiło się w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Do interwencji bramkarza gospodarzy zmusił Ambrosiewcz. Golkiper przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Na początku drugiej połowy gra toczyła się w środkowej strefie boiska. Gospodarze zdecydowali się na strzał w 55. minucie. Goście stwarzali zagrożenie głównie po rzutach rożnych, ale nie zmieniło to przebiegu meczu. Gospodarze opowiedzieli akcją w 57. minucie. Strzały zza pola karnego były domeną gry w drugiej połowie. W 64. minucie Jędrasik oddał niecelny strzał. Chwilę później bliski powodzenia był Radwański, lecz zabrakło mu skuteczności przy wykończeniu akcji. Na 10 minut przed zakończeniem meczu słupek uratował „Słoniki” po strzale Króla oraz podaniu od Wolskiego. Aktywny Wolski miał kluczowe znaczenie dla ustalenia wyniku. Dośrodkowanie trafiło do Kamińskiego, a ten precyzyjnym uderzeniem pokonał Loskę.