Foto: pzls.pl/Rafał Oleksiewicz

W ubiegły weekend w Gdańsku był rozgrywany Puchar Świata w short-tracku. Aktualnie natomiast na lodzie trwa walka o medale Mistrzostw Świata Juniorów, gdzie startuje wielu polskich panczenistów. 

Na 500 metrów kobiet dobre przejazdy zanotowały Kornelia Woźniak i Anna Falkowska. Pierwsza z wymienionych długo plasowała się na miejscu dającym półfinał, ale ostatecznie spadła na piątą pozycję w ćwierćfinale i odpadła. Druga natomiast w ćwierćfinale była tuż za Holenderką Angel Daleman, co pozwoliło jej dostać się do półfinału. Tam niestety została zdyskwalifikowana po tym jak walczyła ramię w ramię z Kanadyjką Ayishą Miao Qi.

Dobre wiadomości nie przyszły na dystansie 1500 metrów, gdzie Natalia Bielicka, Aleksander Sakowicz oraz Adam Muchlado odpadli już na etapie repasaży.

W walce o medale ciągle jest jeszcze kobieca sztafeta. Polki przeszły przez poszczególne fazy trafiając aż do półfinału, gdzie zmagały się z Włoszkami i Kanadyjkami. Na kilka okrążeń do końca zaatakowała Kornelia Woźniak. Niestety Polka w wyniku tego upadła na lód. Całe szczęście sędziowie przyjrzeli się temu bliżej, i zauważyli, że to jej przeciwniczka zawiniła. Dzięki temu mimo, że biało-czerwone zafiniszowały na trzeciej lokacie to i tak awansowały do wyścigu medalowego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!