Foto: piotr.lisek.pv (Instagram)

Lekkoatletyczny sezon halowy powoli dobiega końca. Jego zwieńczeniem będą Halowe Mistrzostwa Świata w Glasgow. Jeszcze przed nimi mamy pierwsze dobre informację. Piotr Lisek wygrał cykl World Indoor Tour Gold w skoku o tyczce, a Pia Skrzyszowska zajęła trzecie miejsce podczas tego samego mityngu w Madrycie. 

Już przed konkursem skoku o tyczce w Madrycie było wiadomo, że to Piotr Lisek będzie końcowym tryumfatorem klasyfikacji World Indoor Tour Gold. Polak potwierdził swoją dobrą formę i wygrał też konkurs. Skoczek o tyczce opuścił wysokości 5,10 i 5,30 m. Skakanie rozpoczął od udanej próby na 5,50 m, 5,60 m podarował sobie, a 5,70 m zaliczył od razu w pierwszym podejściu. Lisek próbował jeszcze pokonać 5,80 m, ale żadna z trzech prób nie okazała się skuteczna. Mimo to 5,70 m wystarczyło do zwycięstwa w zawodach.

W Madrycie startowała też na 60 metrów przez płotki Pia Skrzyszowska. Jej sytuacja była bardziej skomplikowana. Polska płotkarka do wygranej w cyklu potrzebowała zwycięstwa i czasu 7,74 s. bądź lepszego. Skrzyszowska przeszła przez eliminację (7,83 s), i awansowała do finału. Tam dobiegła do mety z tym samym czasem, co dało jej trzecią lokatę, i czwarte miejsce w całym cyklu World Indoor Tour.

W Berlinie natomiast wystąpili Robert Sobera i Nikola Horowska. Skoczek o tyczce zakończył zmagania na trzecim miejscu z wynikiem 5,66 m. Zawody wygrał Ernest John Obiena – 5,93 m. W skoku w dal Horowska w najdłuższej próbie zanotowała 6,53 m, co dało jej szóstą lokatę i cenne punkty do rankingu. Rywalizację wygrała Malaika Mihambo – 6,95 m (najlepszy w tym roku wynik w Europie).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!