Foto: Polski Związek Judo

Turniej European Open w judo zakończył się bez większych sukcesów biało-czerwonych. W Warszawie piąte miejsce zajęli Anna Dyba i Damian Szwarnowiecki, a siódme Paulina Muszyńska. 

Dla polskich judoków i judoczek turniej w hali COS Torwar był przede wszystkim dużym doświadczeniem i cenną lekcją na przyszłość. Wielu naszych reprezentantów odpadało już na etapie pierwszych walk czy 1/8 finału. Najwyżej dotrzeć udało się Annie Dybie (kat. 78 kg), Damianowi Szwarnowieckiemu (kat. 81 kg), Paulinie Muszyńskiej (kat. 78 kg). Pozytywnie zaskoczyła też Natalia Kropska (kat. 63 kg) czy debiutujący jako senior Stanisław Piechota (kat. 60 kg).

Anna Dyba rozpoczęła od pokonania Włoszki Betty Vuk. Następnie mierzyła się z Belgijką Vicky Verschaere, z którą przegrała. To jednak nie zakończyło jej zmagań. Polska judoczka w repasażu wygrała z Hiszpanką Lucią Perez Gomez, a potem poległa z Holenderką Linde Hastede. To wystarczyło jej do piątego miejsca. Dwie pozycję niżej sklasyfikowano Paulinę Muszyńską, która zwyciężyła najpierw z Brytyjką Rachel Tytler, później przegrała z Francuzką Lyse Versmisse, a na koniec w repasażu nie poradziła sobie z Ukrainką Anną Kazakovą. Piątą lokatę tak samo jak Dyba zajął Damian Szwarnowiecki. Polak pokonywał kolejno Francuza Anthony’ego Tama, Włocha Alessandro Belliniego, Czecha Jana Svobode. Zatrzymać zdołał go dopiero reprezentant Azerbejdżanu Magerram Imamverdiew. W repasażu Szwarnowiecki uporał się z Gruzinem Luką Javakhishvili, a później uległ Francuzowi Baptiste Pierre. Wysoko zaszła też Natalia Kropska pokonując Holenderkę Naomi Rottier i Niemkę Vivian Herrmann. Dopiero Hiszpanka Ariela Sanchez Benitez okazała się przeszkodą nie do przeskoczenia. Udane poczynania wśród seniorów ma też na swoim koncie Stanisław Piechota. Młody, polski judoka wygrał z reprezentantem Malty Jamesem Zachrą, a potem z Hiszpanem Mateo Garcią Vicente. Nie do przebrnięcia dla Polaka był Francuz Vincent Limare.

Szczegółowe wyniki European Open judo w Warszawie można znaleźć TUTAJ , a drabinki TUTAJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!