Hurkacz

W ćwierćfinale ATP 500 w Dubaju Hubert Hurkacz (ATP. 8) miał godnego przeciwnika – Francuza Ugo Humberta (ATP. 18). Polak wygrał pierwszego seta, ale kolejne nie poszły po jego myśli. Tym samym ”Hubi” odpadł z dalszej części turnieju.

Polski tenisista od samego początku uruchomił swój mocny i celny serwis. Humbert odpowiedział mu tym samym, ale w czwartym gemie musiał bronić się przed przełamaniem. To nie udało mu się, i Hurkacz dzięki temu wyszedł na prowadzenie 3:1. Francuz nie potrafił odebrać podania Polakowi, a przewaga jednego przełamania wystarczyła wrocławianinowi do odniesienia zwycięstwa w inaugurującym secie 6:3.

W drugim secie Ugo Humbert miał idealną okazję do przełamania Hurkacza już w drugim gemie. Francuz nie wykorzystał aż trzech break-pointów i pozwolił wygrać serwis ”Hubiemu”. W czwartym gemie już się nie pomylił i odebrał podanie wrocławianinowi stawiając go w mało wygodnej sytuacji. Polski tenisista szybko poradził sobie z tą sytuacją, i w kolejnym gemie zachował zimną krew odłamując. Hurkacz ”cios” wyprowadził w jedenastym gemie, gdy doprowadził do breaka, ale nic z tego nie wyszło. Do końca tej partii nie pojawiło się już więcej szans na przełamanie, a zatem tenisiści musieli rozegrać jeszcze tie-breaka. Ten jak zwykle w przypadku ”Hubiego” był bardzo emocjonujący. Polak miał aż trzy piłki na wagę meczu, i żadnej z niej nie skończył. To wykorzystał jego rywal wygrywając 10-8 i doprowadzając do trzeciej odsłony.

W niej Hurkacz znów miał problemy, i tym razem nie zapowiadało się na to, żeby z nich wyszedł. Po tym jak został przełamany w trzecim gemie przegrywał 1:2. Co więcej mimo posiadania break-pointów w ósmym również nie przyniosło to efektu w postaci odłamania rywala. Na koniec gdyby tego było mało to jeszcze pozwolił się drugi raz przełamać i zakończył swoją grę przegraną 3:6, i w całym ćwierćfinale 1:2.