KGHM BC Polkowice
Liliana Banaszak fot: basketligakobiet.pl

Energa Polski Cukier przegrywa z KGHM BC Polkowice 53:96 w Toruniu. Dla drużyny gości było to drugie zwycięstwo i tym samym awansowała do półfinałów. Bardzo dobre spotkanie rozegrała Liliana Banaszak, zdobywając 17 punktów i notując dziewięć zbiórek, trzy asysty.

Polkowice szybko narzuciły tempo, od początku spotkania, zdobywając szybkie sześc punktów. Lecz celna trójka Keishany Washington i dwa punkty Angeliki Stankiewicz, pozwoliły na objęcie jednopunktowego prowadzenia. Po stronie gości do akcji wkroczyła za to Zala Friskovec, zdobywając pięć punktów. Tym samym jej drużyna prowadziła 11:7, a po chwili podwyższyła przewagę do dziesięciu punktów. Wynik próbowała gonić La Mama Kapinga Maweja, ale dobrze grające rywalki, na to nie pozwoliły.

Druga część spotkania, rozpoczęła się od wymiany fauli i rzutów osobistych po dwóch stronach boiska. KGHM nadal jednak utrzymywał prowadzenie, za sprawa celnych rzutów m.in. Banaszak i Dragany Stanković. Gospodynie były w stanie zmniejszyć stratę do sześciu punktów, ale było to za mało na rozpędzone rywalki. Podopieczne trenera Kowalewskiego, dorzuciły kolejne punkty, a na przerwę schodziły z 11 punktami przewagi.

Trzecia kwarta od początku była pod kontrolą Polkowiczanek, które rozpędzone nie ustępowały na krok. Zaliczyły serię 12 punktów, bez żadnego straconego i prowadziły już 22 oczkami. Punkty zdobywały m.in. Brianna Fraser i Julia Piestrzyńska. Chwilowego przełamania dokonała Jowita Ossowska, trafiając za trzy. Mimo to KGHM dołożył kolejne dziewięć punktów z rzędu, a przewaga wynosiła już 28 oczek. Ostatnia kwarta była tylko formalnością, a koszykarki z Polkowic wygrały całe spotkanie aż 43 oczkami.

Energa Polski Cukier Toruń – KGHM BC Polkowice: 53:96 (15:25,18:19,12:24,8:28)

Energa Polski Cukier Toruń: Washington 13, Ossowska 12, Kapinga Maweja 8, Strong 6, Sobiech 4, Stankiewicz 4, Krupa 4, Trzymkowska 2, Deura 0, Urban 0,

KGHM BC Polkowice: Banaszak 17, Friskovec 14, Stanković 12, Fraser 10, Wheeler 10, Piestrzyńska 9, Gajda 7, Kulińska 6, Zasada 5, Gertchen 4, Kośla 2, Stępień 0