W meczu 22. kolejki For­tuna 1. Ligi przed wła­sną publicz­no­ścią GKS Kato­wice wygrał ze Zni­czem Prusz­ków. Spo­tka­nie obej­rzało pra­wie 3 tys. kibi­ców.

Mecz wyda­wał się dość senny, więc gospo­da­rze posta­no­wili roz­ru­szać tro­chę swych kibi­ców. W 26. minu­cie ude­rze­nie głową Seba­stiana Ber­giera wycią­gnął Miłosz Mleczko. Nie miał tyle szczę­ścia, gdy minutę póź­niej Alek Komór ude­rzał po wrzutce Mate­usza Marca. Piłka wpa­dła do bramki Zni­cza i dała GKS-owi pro­wa­dze­nie.

W kolej­nych minu­tach groź­nie ude­rzali Antoni Kozu­bal i Adrian Błąd. W 37. minu­cie bram­karz Zni­cza drugi został poko­nany drugi raz. Z rzutu wol­nego z boku pola kar­nego podał Kozu­bal i Arka­diusz Jędrych z kilku metrów ude­rze­niem głową wpi­sał się na listę strzel­ców. Obrońca Gie­KSy strze­lił szó­stą bramkę w szó­stym kolej­nym meczu. W 45. minucie Jędrych znów najwyżej wyskoczył do główki i tym razem piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

Gospo­da­rze na początku dru­giej połowy zadali trzeci cios. W 51. minu­cie do bez­pań­skiej piłki w polu kar­nym dopadł Seba­stian Ber­gier. Po jego strzale piłka odbiła się jesz­cze od nóg rywala i wpa­dła do siatki Zni­cza. Kato­wi­cza­nie wyszli na trzy bram­kowe pro­wa­dze­nie i mieli wyraźną kon­trolę nad wyda­rze­niami.

Tre­ner Zni­cza Mariusz Misiura robił zmiany, licząc na zmianę gry swo­jej dru­żyny. GKS przyj­mo­wał gości na swo­jej poło­wie, wypro­wa­dza­jąc szyb­kie kon­try. Nie­spo­dzie­wa­nie goście sta­nęli przed szansą na gola. W 72. minu­cie ręką w polu kar­nym zagry­wał Seba­stian Ber­gier przy wyskoku do gór­nej piłki. Sędzia po dłu­giej ana­li­zie VAR wska­zał na jede­na­sty metr. Sytu­ację na gola zamie­nił Mate­usz Gru­dziń­ski.

W 87. minu­cie kato­wi­cza­nie byli bli­sko czwar­tego tra­fie­nia. Ber­gier mógł po raz drugi wpi­sać się na listę strzel­ców. Po poda­niu Chri­stiana Ale­mana ude­rzył w słu­pek po strzale z głowy. W doli­czo­nych 10 minu­tach wynik nie uległ zmia­nowi i kibice Gie­KSy mogli feto­wać swoją wygraną.

Fortuna 1. Liga – 22. kolejka

GKS Katowice – Znicz Pruszków 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Aleksander Komor (27), 2:0 Arkadiusz Jędrych (37), 3:0 Sebastian Bergier (51), 3:1 Mateusz Grudziński (77-karny)

GKS Katowice: Dawid Kudła – Marcin Wasielewski (90+6. Adrian Danek), Marten Kuusk, Arkadiusz Jędrych, Aleksander Komor, Grzegorz Rogala – Adrian Błąd (88. Shun Shibata), Antoni Kozubal, Oskar Repka, Mateusz Marzec (68. Christian Aleman) – Sebastian Bergier (90+6. Kacper Pietrzyk).

Znicz Pruszków: Miłosz Mleczko – Mateusz Grudziński, Dmytro Juchymowycz, Wojciech Błyszko (72. Hubert Brysiak), Filip Kendzia, Jakub Wawszczyk (58. Tymon Proczek) – Wiktor Nowak (58. Kaito Imai), Krystian Pomorski, Radosław Majewski – Krystian Tabara (46. Paweł Moskwik), Daniel Stanclik (58. Marcel Krajewski).