Wisła Kraków SA

Wisła Kraków pokonała w meczu wyjazdowym Odrę Opole 2:1 w meczu 22. kolejki Fortuna 1 Ligi. Dzięki zwycięstwu Wisła awansowała na piąte miejsce w tabeli, a Odra plasuje się na siódmej lokacie.

Zespół z Krakowa objął prowadzenie na początku drugiej części spotkania, gdy Joan Roman pokonał Artura Halucha. W 54. minucie niepilnowany w polu karnym gospodarzy był Dejvi Bregu, który wykorzystał gapiostwo zawodników z Opola i podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Odra mogła odpowiedzieć golem w 66. minucie, gdy Maksymilian Hebel znalazł się w dobrej sytuacji, jednak uderzył nad bramką. W 81. minucie fantastyczną interwencją popisał się Álvaro Ratón, który wybronił groźne uderzenie Borjana Galana. W doliczonym czasie gry rozmiary porażki Odry zmniejszył Rafał Niziołek, który wykorzystał rzut karny.