Sesja wieczorna Halowych Mistrzostw Świata w lekkoatletyce przyniosła nam wiele radości za sprawą Ewy Swobody i Jakuba Szymańskiego. Zarówno sprinterka jak i płotkarz bili już w półfinałach rekordy Polski. W finale natomiast Szymański był piąty, a Swoboda została wicemistrzynią świata!

W półfinale biegu na 60 metrów przez płotki mężczyzn mieliśmy Jakuba Szymańskiego i Krzysztofa Kiljana. Szymański w swojej 1/2 finału zajął drugie miejsce z czasem 7,46 s. To nowy rekord Polski, który dał pewny awans do finału! Kiljan miał niezbyt dobrą reakcję startową przez co został trochę i później nie nadrobił już dystansu. Do mety dotarł na szóstej lokacie kończąc HMŚ z wynikiem 7,66 s, i piętnastym miejscem.

Również w półfinale, ale na płaskie 60 metrów startowały Ewa Swoboda i Magdalena Stefanowicz. Najszybsza polska sprinterka pokazała moc wygrywając swój półfinał z dużym zapasem nad przeciwniczkami. Co więcej – czas 6,98 s. to nowy rekord Polski, pierwsza pozycja tegorocznych światowych tabel oraz oczywiście pewny awans do finału.

Wieczorne finały z udziałem Swobody i Szymańskiego zapowiadały się ekscytująco. Jako pierwszy do wyścigu o medal przystąpił Szymański. Polski płotkarz, po tym jak popełnił błąd przy podejściu do pierwszego płotka wpadł na metę jako piąty z czasem 7,53. Do brązowego medalu zabrakło mu 0,06 s.

Wisienką na torcie dziś był bieg finałowy na 60 metrów z Ewą Swobodą. Po sporych perturbacjach związanych z nagłą kontuzją Alei Hobbs panie musiały poczekać na procedurę startową. To nie wpłynęło na polską sprinterkę, która w świetnym stylu wywalczyła srebrny medal. To historyczny halowy medal dla Polski w tej konkurencji oraz pierwszy na tych mistrzostwach! Najszybszą kobietą na świecie została Julien Alfred.