Devon Daniels Iv fot: Walter Sport polski-sport.com

PGE Spójnia pokonuje Muszyniankę Domelo Sokół Łańcut 77:56 w Stargadzie. Tym samym gospodarze odnieśli 12 zwycięstwo w Orlen Basket Lidze. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Devon Daniels IV – 17 punktów, sześć zbiórek, dwie asysty.

Pierwsza kwarta rozpoczęła się wymianą celnych trójek, po obu stronach boiska. Trafiali Terrell Gomez z Sokoła i Daniels IV ze Spójni. Goście wyszli na prowadzenie 5:3, dzięki wykorzystanym rzutom osobistym przez Adam Kempa. Jednak drużyna z Stargardu, zdobyła pięć punktów i prowadziła 8:5. Dodatkowo po chwili Adam Łapeta i Daniels IV, dorzucili kolejne sześć punktów, a przewaga wzrosła do ośmiu oczek. Ekipa z Łańcuta, goniła przeciwnika i zmniejszyła stratę do trzech punktów. Trafiali m.in. Marcin Nowakowski i Milivoje Mijović. Miejscowi jednak szybko zareagowali i dzięki serii dziewięciu punktów z rzędu, prowadzili przed końcem kwarty 13 oczkami.

Drugą część spotkania otworzył Michał Kroczak, zdobywając dwa punkty. Szybko odpowiedzieli zawodnicy trenera Machowskiego, zdobywając 11 punktów pod rząd. Swoje akcje kończyli m.in. Benjamin Simons i Sebastian Kowalczyk, a ich drużyna prowadziła 22 punktami. Sytuację rywala próbowali poprawić Filip Struski i Kemp, zdobywając pięć punktów. Lecz było to za mało, ponieważ przeciwnik szybko zdobył kolejne dziewięć punktów z rzędu i ich przewaga wzrosła do 26 oczek. Do akcji kroczył wtedy Ikechukwu Nwamu, notując osiem punktów, zdobytych pod rząd. Tym samym jego drużyna kończyła kwartę z 21 punktami straty.

Po przerwie do akcji szybko wkroczyli miejscowi zawodnicy, dorzucając dziewięć punktów z rzędu do swojej puli. Zasługę mieli w tym m.in. Stephen Brown Jr. oraz Daniels IV, a ich przewaga wzrosła do aż 30 oczek. Zawodnicy z Łańcuta, coraz bardziej oddalali się od zwycięstwa, ale choć trochę próbowali łagodzić sytuację. Celne kosze zdobyli Kemp i Delano Spencer, ale strata ich zespołu nadal wynosiła 21 punktów.

Ostatnia kwarta rozgrywała się pod dyktando Spójni, która kontrolowała grę na boisku i nie pozwoliła rywalowi na zbliżenie się do nich. Przewagę utrzymywali m.in. Wesley Gordon czy też Adam Brenk. Po stronie rywala punkty notowali Spencer i Kemp, a celne trójki dorzucili Kroczak i Gomez. Finalnie całe spotkanie gospodarze wygrali różnicą 21 oczek.

PGE Spójnia Stargard – Muszynianka Domelo Sokół Łańcut: 77:56 (25:12,24:16,11:11,17:17)

PGE Spójnia Stargard: Daniels Iv 17, Brown Jr. 11, Simons 11, Łapeta 10, Kowalczyk 9, Gordon 7, Stein 5, Brenk 5, Gruszecki 2, Langović 0, Korolczuk 0, Krużyński 0,

Muszynianka Domelo Sokół Łańcut: Kemp 12, Nwamu 11, Gomez 10, Spencer 9, Kroczak 5, Nowakowski 4, Struski 3,  Mijović 2, Płowy 0, Jaźwa 0