Tenis
Fot:sopotopen.com

Kamil Majchrzak okazał się najlepszy podczas Challengera w Kigali. W meczu finałowym polski tenisista pokonał pochodzącego z Argentyny Marco Trungellitiego 6:4, 6:4. Dzięki zwycięstwu Majchrzak awansuje w najnowszym rankingu ATP w okolice 450 miejsca!

Spotkanie nie rozpoczęło się po myśli Polaka, który w trzecim gemie stracił własne podanie i po chwili przegrywał 1:3. Sklasyfikowany na 652. miejscu w rankingu WTA Majchrzak odrobił stratę w szóstym gemie, gdy wykorzystał piątego break pointa i doprowadził do wyrównania (3:3). W dziesiątym gemie ponowne przełamanie zaliczył Majchrzak, który wygrał pierwszego seta 6:4.

W pierwszym gemie drugiej partii 28-letni tenisista wybronił cztery break pointy i seta rozpoczął od prowadzenia 1:0. W kolejnych gemach zawodnicy wygrywali pewnie przy własnej zagrywce, a kluczowy dla losów seta jak i całego spotkania okazał się dziesiąty gem, w którym Polak przełamał rywala i wygrał drugiego seta oraz cały mecz.