JABRIL DURHAM fot. Karol Makowski polski-sport.com

Polski Cukier Start wygrywa z Anwilem Włocławek 88:80 w Lublinie. Gospodarze odnieśli 13 zwycięstwo w tym sezonie Orlen Basket Ligi. Bardzo dobre spotkanie rozegrali Jabril Durham (Start) – 18 punktów, trzy zbiórki, cztery asysty oraz Jakub Garbacz (Anwil) – 22 punkty, osiem zbiórek.

Spotkanie zainaugurowali gracze Anwilu, zdobywając szybkie sześć punktów. Po drugiej stronie boiska, odpowiedzieli Liam O’reilly i Filip Put, zmniejszając przewagę rywala do trzech punktów. Goście szybko odrobili stracone punkty i powiększyli prowadzenie do siedmiu oczek. Miejscowa drużyna, nie patrzyła jednak bezczynnie na grę rywala. Celne kosze Durhama i O’reillyego, pozwoliły na zbliżenie się do przeciwnika. na dwa punkty. Następnie mimo trafień Žigi Dimeca i Janariego Jõesaara, Start wyszedł na prowadzenie 24:22.

Drugą kwartę lepiej rozpoczęli zawodnicy trenera Gronka, notując kolejne pięć punktów. Trafiali Tomislav Gabrić za trzy i Barrett Benson, a ich zespół prowadził 29:22. Gonili ich Garbacz i Igor Wadowski, ale rywal sprytnie im uciekał. Durham i Benson trafiali za trzy, powiększając przewagę do siedmiu oczek. Po chwili swoje punkty zdobyli Trey Wade i Gabrić, a różnica wynosiła już dziesięć punktów.

Po przerwie do akcji wkroczyli Amir Bell i Mateusz Kostrzewski, zmniejszając stratę Anwilu do siedmiu oczek. Mimo to gospodarze nie spoczywali na laurach i ponownie powiększyli przewagę. Mieli w tym zasługę m.in. Benson i Durham, a ich drużyna coraz bardziej zbliżała się do zwycięstwa w tym spotkaniu. Sytuację rywala, próbowali poprawić Victor Sanders i Garbacz, co skutkowało zmniejszeniem straty, do tylko dwóch punktów.

Ostatnią kwartę dobrze rozpoczęli goście, wychodząc na prowadzenie 66:64, dzięki celnym koszem Sandersa i Wadowskiego. Wtedy rozpoczęła się też gra kosz za kosz, a obie drużyny co chwilę doprowadzały do remisu. Sytuację na boisku, minimalnie ustabilizowała drużyna z Lublina, dzięki celnym rzutom O’reilllyego i Gabrića. Przewaga wynosiła trzy punkty, a następnie wzrosła do ośmiu. Tym samym całe spotkanie, wygrała drużyna Startu.

Polski Cukier Start Lublin – Anwil Włocławek: 88:80 (24:22,25:19,15:21,24:18)

Polski Cukier Start Lublin: Durham 18, O’reilly 16, Gabrić 15, Szymkiewicz 12, Benson 12, Pelczar 5, Szymański 4, Wade 3, Put 3, Karolak 0

Anwil Włocławek: Garbacz 22, Sanders 17, Kostrzewski 10, Dimec 9, Bell 6, Jõesaar 5, Young 4, Wadowski 4, Łączyński 3