CHLOE BIBBY Enea AJP Gorzów Wlkp. fot. basketligakobiet.pk

Gorzowianki jeszcze nie co ponad dekadę temu grały w Eurolidze i etatowo meldowały się w finale lub w strefie medalowej. Po chudszym okresie w historii klubu w ostatnich sezonach ekipa Dariusza Maciejewskiego wraca na tamte dobre tory. Dziś wywalczyła awans do wielkiego finału Orlen Basket Ligi Kobiet.

Każda konfrontacja w tym sezonie pomiędzy zespołami z Gorzowa Wlkp. i Gdyni była zacięta, tak więc emocji nie mogło również zabraknąć w ostatnim (jak się okazało) spotkaniu w Gdyni. Po pierwszej kwarcie 4 – punktową przewagę miały gospodynie, które również na dłuższą przerwę schodziły w bardziej komfortowej sytuacji – 37:34. Zmiana stron odwróciła role i na 3 – punktowym prowadzeniu były przyjezdne, a wszystko rozstrzygnęło się w ostatniej kwarcie. Tam główną postacią była Chloe Bibby, której punkty pozwoliły na wypracowanie przewagi dającej wygraną i awans do wielkiego finału OBLK. Australijka zakończyła spotkanie z dorobkiem 22 punktów oraz 11 zbiórek, natomiast 15 „oczek” dorzuciła Elena Tsineke. W zespole VBW Arki najskuteczniejsza była Rennia Davis – 21 punktów.

VBW Arka Gdynia – PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. 66:73  (17:13, 20,21, 15:21, 14:18)

Stan rywalizacji: 0-2  awans PSI Enea AJP Gorzów Wlkp.