MKS Dąbrowa Górnicza
Marc Garcia fot: plk.pl

PGE Spójnia przegrywa z MKS-em Dąbrowa Górnicza 83:93 w Stargardzie. Goście zaliczyli tym samym 12 zwycięstwo w Orlen Basket Lidze. W spotkaniu z dobrej strony pokazali się Marc Garcia – 25 punktów, cztery zbiórki oraz Xeyrius Williams – 19 punktów, osiem zbiórek.

Spotkanie rozpoczęli lepiej zawodnicy MKS-u, a szczególnie Dominik Wilczek i Williams. W sumie zdobyli 12 punktów, a dzięki temu ich drużyna prowadziła 12:5. Spójnia za długo jednak na to nie pozwoliła, ponieważ do akcji wkroczyli Benjamin Simons i Devon Daniels IV. Zanotowali siedem punktów z rzędu i tym samym doprowadzili do remisu 12:12. Następnie zdołali dwukrotnie wyjść na prowadzenie, ale zespół z Dąbrowej, szybko odpowiedział. Garcia trafił dwie trójki z rzędu i dołożył jeszcze trzy punkty, powiększając prowadzenie do siedmiu oczek.

Drugą kwartę otworzyli Marcin Piechowicz i Garcia, powodując wzrost przewagi ich zespołu do 12 punktów. Gospodarze próbowali gonić, zaliczając serię siedmiu punktów pod rząd. Swoje akcje kończyli m.in. Dominik Grudziński i Karol Gruszecki. Lecz rywal, cały czas odpowiadał kolejnymi celnymi koszami. Do zdobywania punktów, dołączyli się także Tayler Persons i Dawid Słupiński, utrzymując przewagę na poziomie 11 oczek. Miejscowi szukali sposobu na drużynę przeciwną, ale ona utrudniała im grę, a kwartę kończyła z różnicą 14 punktów na swoją korzyść.

Kolejną połowę zainaugurował Wesley Gordon z drużyny gospodarzy, zdobywając dwa punkty. Natomiast po drugiej stronie boiska, kolejne pięć punktów zdobyli goście. Ich przewaga wynosiła już 17 oczek. Sytuację podopiecznych trenera Machowskiego, próbowali poprawić Aleksandar Langović i Damian Krużyński, ale ich strata nadal wynosiła 12 punktów. MKS skutecznie bronił swojego kosza i utrzymywał bezpieczną przewagę. Mieli w tym zasługę m.in. Wilczek i Nicolas Carvacho, dzięki którym przyjezdni, kończyli kwartę z 14 punktami zapasu.

Finalną część spotkania, Spójnia rozpoczęła od dalszej pogoni za rywalem. Alex Stein i Simons zdobyli pięć punktów i zmniejszyli stratę do dziewięciu oczek. Drużyna z Dąbrowej, nie pozwoliła jednak na rozpędzenie się rywala. Garcia i Piechowicz zanotowali trójki na swoim koncie i ponownie zwiększyli przewagę do 14 punktów. Zagrozić im starali się Daniels IV i Gruszecki, ale przeciwna drużyna szybko odrabiała stracone punkty. Dąbrowa utrzymała prowadzenie do końca i wygrała całe spotkanie 10 punktami.

PGE Spójnia Stargard – MKS Dąbrowa Górnicza: 83:93 (19:26,18:25,25:25,21:17)

PGE Spójnia Stargard: Stein 18, Simons 16, Langović 11, Daniels Iv 10, Brown Jr. 10, Krużyński 6, Gruszecki 5, Grudziński 4, Gordon 3, Łapeta 0, Kowalczyk 0, Brenk 0

MKS Dąbrowa Górnicza: Garcia 25, Williams 19, Wilczek 17, Piechowicz 8, Słupiński 6, Carvacho 6, Kulikowski 5, Cabbil 5, Persons 2, Kucharek 0