Koby Mcewen fot: polski-sport.com

Icon Sea Czarni przegrywają z Tauron GTK Gliwice 72:81 w Słupsku. Goście tym samym odnieśli siódme zwycięstwo w Orlen Basket Lidze. Najlepiej w spotkaniu pokazał się Koby Mcewen – 21 punktów, dziewięć zbiórek, pięć asyst.

Pierwszą kwartę zainaugurował Łukasz Frąckiewicz z GTK, zdobywając dwa punkty. Na odpowiedź ze strony Czarnych, długo nie było trzeba czekać. Macio Teague trafił trójkę i tym samym jego drużyna prowadziła 3:2. Nie na długo, ponieważ goście zdobyli sześć punktów pod rząd, ustalając wynik na 8:3. Drużyna ze Słupska, nie zostawała jednak w tyle. Również zaliczyła serię sześciu punktów z rzędu i prowadziła 12:10. Trafiali m.in. Michael Caffey i Bartosz Jankowski. Rywal szybko zareagował i najpierw doprowadził do remisu, a dzięki trzem wykorzystanym rzutom osobistym przez Terry’ego Hendersona Jr., prowadził 19:16.

Martins Laksa otworzył drugą kwartę, czterema zdobytymi punktami, powiększając przewagę Gliwic do pięciu oczek. Mimo to przeciwna drużyna, kończyła swoje akcje, za sprawą m.in. Mateusza Dziemby i Benasa Griciunasa. Tym samym zmniejszyli oni stratę do trzech punktów i byli o krok za rywalem. Po obu stronach boiska, wpadał kosz za koszem i żadna z drużyn nie odskoczyła, na więcej niż sześć punktów. Podopieczni trenera Cesnauskisa, przez większość czasu przegrywali, ale na sam koniec, udało im się doprowadzić do trzypunktowego prowadzenia.

Po przerwie do akcji wkroczył Josh Price, który zdobył cztery punkty i dał prowadzenie GTK 40:39. Zespół ze Słupska, mimo to nie dał uciec rywalowi i szybko doprowadził do remisu, a następnie do prowadzenia 45:42. Obie ekipy wymieniały się na pozycji prowadzącego w meczu, ale sytuacje zmienili zawodnicy z Gliwic. Duet Price i Mcewen, raz za razem zdobywał punkty, a tym samym ich zespół prowadził przed końcem kwarty 58:55.

Ostatnią część spotkania, rozpoczęli Caffey i Vernes Kohs, wyprowadzając swoją drużyną na prowadzenie 59:58. Ponownie obie ekipy, rotowały się na prowadzeniu i trafiały kosz za koszem. Sytuacje na korzyść gości, ustabilizował m.in. Mcewen i Kadre Gray, powiększając przewagę zespołu do siedmiu punktów. Gospodarze próbowali jeszcze gonić rywala, ale to GTK zwyciężył w tym spotkaniu.

Icon Sea Czarni Słupsk – Tauron GTK Gliwice: 72:81 (16:19,23:17,16:22,17:23)

Icon Sea Czarni Słupsk: Teague 15, Caffey 14, Kohs 12, Jankowski 9, Griciunas 8, Dziemba 7, Sabeckis 6, Tomczak 1, Wójcik 0

Tauron GTK Gliwice: Mcewen 21, Price 19, Laksa 15, Gray 10, Henderson Jr. 6, Bender 6, Frąckiewicz 4, Busz 0, Wójt 0