Magda Linette wraz z Bernardą Perą awansowały do 1/8 finału WTA 1000 Indian Wells. Polka i Amerykanka pokonały Oksanę Kałasznikową i Alycię Parks.

Duet polsko-amerykański miał znakomitą okazję do przełamania już w pierwszym gemie. Mimo czterech breakpointów Linette i Perze nie udało się odebrać podania. Szybko ich rywalki odpłaciły się skutecznymi przełamaniami w czwartym i szóstym gemie. Kiedy wydawało się, że ten set jest już przegrany dla Polki i Amerykanki to panie wzięły się do roboty i w kapitalnym stylu odrobiły straty, a nawet wyszły na prowadzenie. Było to możliwe dzięki trzem przełamaniom. Linette i Pera wygrały seta w stosunku 7:5.

W drugim gemie obie pary nie uniknęły odbiorów podania. Wszystko zaczęło się od przełamania w trzecim i piątym gemie. Dzięki temu Polka i Amerykanka objęły prowadzenie 4:1. Niestety nie uniknęły błędów, które kosztowały je stratę serwisu w szóstym i później ósmym gemie. W międzyczasie, w siódmym Linette i Pera odłamały. W decydującym dziewiątym gemie lepsze były Magda i Bernarda zwyciężając 6:3 i w całym meczu 2:0.

W 1/8 finału debla Linette i Pera zmierzą się z rozstawionymi z numerem czwartym Nicole Melichar-Martinez i Ellen Perez.