Wielką formę w play-offach włoskiej Serie A prezentuje Kamil Semeniuk. Jego Sir Susa Vim Perugia w drugim meczu ćwierćfinałowym ograła Blu Volley Weronę 3:1 i jest o krok od awansu do półfinału. Polski przyjmujący został wybrany MVP.

Wło­ska liga siat­kar­ska wkro­czyła w decy­du­jącą fazę roz­gry­wek. W fazie play-off rywa­lem Sir Susa Vim Peru­gii jest Blu Vol­ley Werona. Rywa­li­za­cja toczy się do trzech zwy­cięstw, a na kon­cie dru­żyny Seme­niuka i Wil­fredo Leona są już dwa triumfy.

Pierw­sze spo­tka­nie odbyło się w czwar­tek i zakoń­czyło zwy­cię­stwem Peru­gii (3:1). Boha­te­rem star­cia został nie, kto inny jak Kamil Seme­niuk, który pobił swój rekord w Serie A i zdo­był łącz­nie 24 punkty.

Trzy dni póź­niej zawod­nicy obu ekip znów wyszli na par­kiet, ale tym razem w Wero­nie. W nie­dziel­nym meczu wynik był dokład­nie taki sam. I choć gospo­da­rze pro­wa­dzili nawet po wygra­niu pierw­szego seta 25:21, to póź­niej domi­no­wał już tylko jeden zespół. W kolej­nych trzech setach siat­ka­rze wice­li­dera Serie A nie pozwo­lili jed­nak rywa­lom na uzy­ska­nie prze­wagi i pew­nie w nich zwy­cię­żyli – do 21, 16 i 15.

Naj­bar­dziej war­to­ścio­wym zawod­ni­kiem meczu w dru­gim z kolei spo­tka­niu został wybrany Kamil Seme­niuk. Polak zdo­był 20 punk­tów, zano­to­wał 48 pro­cent pozy­tyw­nego przy­ję­cia i 55 pro­cent sku­tecz­no­ści w ataku, a także zaser­wo­wał jed­nego asa.