Magda Linette i Bernarda Pera zakończyły swoją przygodę z turniejem deblowym w Indian Wells na 1/8 finału przegrywając z Nicole Melichar-Martinez i Ellen Perez 1:2.

Już początki pierwszego seta pokazały, że Linette i Pera nie będą mieć łatwo. Co prawda przełamały w inaugurującym gemie przeciwniczki, ale już w kolejnym dały się odłamać. Następnie gra toczyła się gem za gem. Dopiero w ósmym gemie Melichar-Martinez i Perez wyprowadziły decydujący cios odbierając podanie po drugim breaku. Potem wygrały przy własnym serwisie i zwyciężyły całego seta 6:3.

W drugiej partii znów jako pierwsze przełamały Polka i Amerykanka. Równie szybko dały się odłamać. W czwartym gemie miały trzykrotnie okazję na wywalczenie gema przy cudzym serwisie, ale ani razu z tego nie skorzystały. W szóstym wreszcie zrobiły wszystko jak należy i zwyciężyły do zera. Dodatkowo nie roztrwoniły swojej przewagi i zapisały seta (po niełatwym ostatnim gemie) na swoją korzyść – 6:3.

W tie-breaku niestety od pierwszych piłek lepiej toczyły wymiany Australijka i Amerykanka. Dzięki temu zdobyły przewagę, której nie wypuściły z rąk aż do końca partii zwyciężając 10-6 i w całym meczu 2:1.

1/8 finału debla WTA 1000 Indian Wells:

Magda Linette/Bernarda Pera – Nicole Melichar-Martinez/Ellen Perez 1:2 (3:6, 6:3, 6-10)