Arriva Polski Cukier Toruń
Wojciech Tomaszewski fot:plk.pl

Trefl przegrywa z Arrivą Polski Cukier Toruń 78:80 w Sopocie. Goście odnieśli tym samym 12 zwycięstwo w Orlen Basket Lidze. W spotkaniu bardzo dobrze zagrał Wojciech Tomaszewski – 15 punktów, w tym trzy celne trójki i cztery zbiórki.

Pierwszą kwartę rozpoczął Trefl, trafiając cztery punkty. Po chwili dołożył dwie trójki z rzędu, w wykonaniu Aarona Besta i Paula Scruggsa. Po stronie Torunia, straty zmniejszać rozpoczęli Tomaszewski i Mate Vucić. Mimo to drużyna z Sopotu, utrzymała prowadzenie na poziomie ośmiu punktów. Wtedy do akcji wkroczył Trey Diggs, trafiając za trzy, dwa razy pod rząd. Tym samym strata jego zespołu, zmalała do tylko dwóch punktów. Jednak szybko zareagowali goście, zwiększając przewagę do ośmiu oczek. Kwartę kończyli za to, prowadzeniem dziesięcioma punktami.

Drugą część gry otworzył Jarosław Zyskowski, celnym rzutem za trzy. Odpowiedział mu Aljaz Kunc, ale Polski Cukier nadal przegrywał 11 punktami. Dodatkowo rywal skutecznie bronił swojego kosza i co chwilę zdobywał kolejne punkty. W piątej minucie prowadził już 17 punktami, ale celne rzuty Arika Smitha i Kunca, zmniejszyły jego przewagę do dziesięciu oczek.

Po przerwie zawodnik gospodarzy Best, podwyższył przewagę do 16 punktów. Po drugiej stronie boiska, trafiał za to Tomaszewski. Mimo to miejscowi, prowadzili już 20 punktami, a trafiał mi.n Jakub Schenk. Goście nie zamierzali się jednak tak łatwo poddać. Za sprawą Jamesa Washingtona i Kunca, zdołali zmniejszyć stratę do 14 punktów.

Finalną kwartę, przyjezdni rozpoczęli od pogoni za przeciwnikiem. Zaliczyli serię 16 punktów zdobytych pod rząd, a swoje akcje kończyli m.in Aaron Cel i Vucić. Tym samym drużyna trenera Subotića, wyszła na prowadzenie 78:76. Wygranej już nie oddała i to Polski Cukier, triumfuje w tym spotkaniu.

Trefl Sopot – Arriva Polski Cukier Toruń: 78:80 (27:17,24:22,18:16,9:25)

Trefl Sopot: Scruggs 15, Best 14, Van Vliet 10, Zyskowski 10, Witliński 8, Groselle 7, Varadi 5, Schenk 4, Musiał 3, Barnes 2

Arriva Polski Cukier Toruń: Diggs 16, Tomaszewski 15, Cel 12, Smith 11, Vucić 11, Kunc 11, Washington 2, Diduszko 2, Sowiński 0