fot: Polski-Sport.com / Rafał Bondaruk

Grająca w przewadze niemalże przez całe spotkanie Resovia Rzeszów pokonała na wyjeździe Bruk-Bet Termalice Nieciecza 4:1 w meczu 24. kolejki Fortuna 1 Ligi.

Przełomowy moment spotkania nastąpił już w szóstej minucie, gdy czerwoną kartką ukarany został Wiktor Biedrzycki, a osiem minut później Termalica musiała radzić sobie w dziewięciu. Za niesportowe zachowanie plac gry z powodu czerwonej kartki musiał opuścić Maciej Ambrosiewicz. Niespodziewanie grający w osłabieniu gospodarze stwarzali zagrożenie pod bramką rywali i w końcówce pierwszej części spotkania wyszli na prowadzenie po golu Tarasa Zawijskyja. Druga połowa rozpoczęła się po myśli przyjezdnych, którzy doprowadzili do wyrównania za sprawą Edvina Muratovica, który wykorzystał rzut karny podyktowany po zagraniu ręką przez Kamila Mazka. W 61. minucie Bartłomiej Wasiluk wyprowadził Resovię na prowadzenie, a cztery minuty później Adrian Łyszczarz podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Wynik meczu w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry ustalił Rafał Mikulec.