Legia Warszawa pokonała Piasta Gliwice 3:1 w meczu 25. kolejki PKO Ekstraklasy. Zwycięstwo pozwoliło zespołowi ze stolicy awansować na piąte miejsce w tabeli. Dla Legii było to pierwsze ligowe zwycięstwo od dziewiątego lutego i zwycięstwa nad Ruchem Chrzów.

Legia mogła wyjść na prowadzenie w szesnastej minucie spotkania, gdy na strzał z dystansu zdecydował się Rafał Augustyniak, a piłkę na rzut rożny wybił František Plach. W osiemnastej minucie z rzutu wolnego fenomenalnie przymierzył Josue i piłka po odbiciu od poprzeczki wpadła do bramki Piasta. Goście odpowiedzieli w 33. minucie za sprawą Fabiana Piaseckiego, który przelobował wychodzącego z bramki Hładuna. Przed przerwą gospodarze ponownie objęli prowadzenie, a gola zdobył Marc Gual, który pokonał Placha strzałem zza pola karnego. Wynik meczu tuż po wznowieniu drugiej połowy ustalił Gual, który przejął podanie Czerwińskiego i po rajdzie wpadł w pole karne i pewnym strzałem po raz drugi wpisał się na listę strzelców. W 64. minucie Paweł Wszołek otrzymał czerwoną kartkę za brutalny faul na zawodniku Piasta.