Daniel Michalski po dobrych występach w Szekesfehervarze rozpoczął dziś walkę w chorwackim Zadarze. Niestety nie zdołał przebrnąć pierwszej rundy i uległ Węgrowi Zsomborowi Pirosowi 0:2.

Pierwszy set był dosyć wyrównany. W zasadzie od początku do końca partii każdy z tenisistów zdobywał na zmianę po jednym gemie. Obaj zdołali wygrać także jednego gema bez straty punktu i choć Piros wydawał się faworytem, to Michalski potrafił dotrzymać mu kroku. Węgier miał też dwi piłki setowe, które Michalski zdołał obronić. Ostatecznie seta musiał rozstrzygnąć tie-break. W nim niestety w pełni dominację pokazał Piros i wygrał 7:6, 7-0.

Druga odsłona spotkania już nie była taka kolorowa dla Polaka. Jego rywal zdołał szybko wyjść na wysokie prowadzenie 3:0, które, jak się później okazało, wystarczyło do ostatecznego triumfu. Michalski przez dwa następne gemy redukował starty, ale stan 3:2 dla Węgra był najmniejszą różnicą gemów w tej partii. 108. w światowym rankingu tenisista wygrywal już wszystkie pozostałe gemy i zwyciężył tego seta 6:2, a cały mecz 2:0. Tym samym to Zsombor Piros zagra w 1/8 finału turnieju w Zadarze.