Jakub Schenk Fot. Polaczyk Krzysztof / 058sport.pl

Polski Cukier Start przegrywa na finiszu z Treflem Sopot 84:85 w Lublinie. Goście tym samym odnieśli 17 zwycięstwo w Orlen Basket Lidze. W spotkaniu z dobrej strony pokazali się Jakub Schenk – 17 punktów, dwie zbiórki, dwie asysty i Geoffrey Groselle – 15 punktów, cztery zbiórki, trzy asysty.

Spotkanie dobrze rozpoczął Andy Van Vliet, dając prowadzenie Treflowi 5:0. Rywal odpowiedział serią siedmiu punktów z rzędu. Trafiali m.in. Barrett Benson i Liam O’reilly, a Lublin prowadził 7:5. Po chwili dwie trójki pod rząd, powiększyły prowadzenie gospodarzy, do sześciu punktów. Przeszkodził im na moment Van Vliet, ale Start ponownie dorzucił siedem punktów, a przewaga wynosiła już 11 oczek.

Drugą kwartę zainaugurował Bartłomiej Pelczar, trafiając za trzy i podwyższając wynik na 29:16. Do akcji wkroczyli mocno goście, którzy dzięki m.in. Jarosławowi Zyskowskiemu i Austonowi Barnesowi, zmniejszyli stratę do ośmiu punktów. Obie drużyny nie odpuszczały i trafiały kosz za koszem. Drużyna z Lublina, zdołała utrzymać przewagę na dwie minuty do końca połowy. Wtedy zespół z Sopotu zaczął się rozpędzać. Swoje celne akcje kończyli m.in. Geoffrey Groselle i Barnes, co skutkowało powrotem na prowadzenie 43:42. Jednak przed samym końcem kwarty, rywal ustalił wynik na 45:43.

Po przerwie zawodnicy Trefla, szybko doprowadzili do dwupunktowego prowadzenia. Była to zasługa Groselle’a i Paula Scruggsa. Lecz nie trwało to za długo, ponieważ Trey Wade trafił dwie trójki z rzędu, a Start prowadził 51:47. Mimo to goście, dwukrotnie powracali na prowadzenie, ale gospodarze skutecznie im uciekli. Swoje punkty zdobyli m.in. O’reilly i Wade, a ich drużyna prowadziła siedmioma oczkami. Podopieczni trenera Tabaka, zaliczyli za to ośmiopunktową serię i powrócili na prowadzenie 66:65, ale kwartę kończyli remisem 68:68.

Ostatnią kwartę lepiej otworzyli przyjezdni, zaliczając sześć punktów z rzędu. Trafiali m.in. Van Vliet i Benedek Varadi, a ich drużyna prowadziła siedmioma oczkami. Zawodnicy trenera Gronka, próbowali ich dogonić i im się to udało. Dwukrotnie wychodzili na jednopunktowe prowadzenie, za sprawą celnych koszy Karolaka i O’reillyego. Po drugiej stronie, Scruggs ustalił wynik na 83:32 dla gości, mimo to Karolak również tego samego dokonał. Finalnie to jednak Trefl wygrał całe spotkanie jednym punktem, dzięki trafieniu Jakuba Schenka.

Polski Cukier Start Lublin – Trefl Sopot: 84:85 (26:16,19:27,23:25,16:17)

Polski Cukier Start Lublin: O’reilly 29, Karolak 19, Benson 11, Wade 11, Durham 10, Pelczar 3, Szymkiewicz 1, Gabrić 0, Szymański 0

Trefl Sopot: Schenk 17, Groselle 15, Zyskowski 14, Van Vliet 13, Scruggs 9, Varadi 8, Barnes 5, Witliński 4, Best 0, Musiał 0