TYLER CHEESE fot. Karol Makowski polski-sport.com

Muszynianka Domelo Sokół wygrywa z Arrivą Polski Cukier Toruń 93:87 w Łańcucie. Gospodarze tym samym odnieśli piąte zwycięstwo w Orlen Basket Lidze. W spotkaniu z bardzo dobrej strony pokazał się Tyler Cheese – 34 punkty, sześć zbiórek, trzy asysty i Terrell Gomez – 25 punktów, trzy zbiórki, cztery asysty.

Spotkanie dobrze rozpoczęli zawodnicy Polskiego Cukru, wychodząc na prowadzenie 5:0. Trafiali Wojciech Tomaszewski i Aljaz Kunc, a po chwili swoje punkty dołożył jeszcze Trey Diggs i było już 10:2. Wtedy do akcji wkroczyli Cheese i Ikechukwu Nwamu z Łańcuta, którzy zmniejszyli stratę do jednego punktu. Zatrzymać próbowali ich Mate Vucić i Kunc, podwyższając prowadzenie do sześciu oczek. Przed końcem kwarty James Washington, zdołał utrzymać prowadzenie na poziomie siedmiu punktów.

Drugą kwartę otworzył Vucić trafiając za dwa, ale szybko zareagowali gospodarze i dorzucili od siebie pięć punktów. Mimo to Aaron Cel i Arik Smith, zanotowali punkty na swoim koncie, a ich drużyna prowadziła ośmioma oczkami. Goście skutecznie się bronili, ale do czasu. Duet Cheese i Nwamu, zmniejszyli przewagę rywala do trzech punktów. Dodatkowo Gomez dołączył do kolegów i wspólnymi siłami, wyprowadzili Sokoła na prowadzenie ośmioma punktami.

Po przerwie drużyna z Torunia, rozpoczęła pogoń za rywalem. Swoje akcje kończyli m.in. Vucić i Washington, ale ich strata nadal wynosiła pięć punktów. Rywal skutecznie rozgrywał kolejne akcje i utrzymywał bezpieczną przewagę. Mieli w tym zasługę m.in. Gomez i Cheese, powiększając prowadzenie do dziesięciu punktów. Do gry włączył się również Michał Kroczak, dzięki któremu strata przeciwnika wzrosła do 12 oczek.

Z poczatkiem ostatniej kwarty, podopieczni trenera Subotića, próbowali zagrozić rywalowi. Ta misję próbowali wykonać m.in. Cel i Diggs, ale strata malała tylko na chwilę. Zespół z Łańcuta, nie pozwalał rywalowi na wiele i nie zamierzał oddawać prowadzenia. Swoje kolejne punkty dodawał m.in. Cheese, który rozgrywał bardzo dobre spotkanie. Przyjezdni nie zdołali już zagrozić rywalowi. Tym samym zawodnicy trenera Łukomskiego, wygrali całe spotkanie różnicą sześciu punktów.

Muszynianka Domelo Sokół Łańcut – Arriva Polski Cukier Toruń: 93:87 (16:23,26:13,26:20,25:31)

Muszynianka Domelo Sokół Łańcut: Cheese 34, Gomez 25, Nwamu 21, Kemp 7, Kroczak 6, Nowakowski 0, Struski 0

Arriva Polski Cukier Toruń: Smith 18, Vucić 16, Washington 14, Tomaszewski 13, Kunc 9, Cel 8, Diggs 8, Diduszko 1, Sowiński 0