LIAM O'REILLY Polski Cukier Start Lublin fot. Karol Makowski polski-sport.com

Enea Stelmet Zastal przegrywa z Polskim Cukrem Start Lublin 91:103 w Zielonej Górze. Goście odnieśli tym samym 14 zwycięstwo w Orlen Basket Lidze. W spotkaniu z bardzo dobrej strony, pokazali się Liam O’reilly – 23 punkty, osiem asyst, sześć zbiórek i Jabril Durham – 13 punktów, siedem zbiórek, 15 asyst.

Tomislav Gabrić ze Startu, zainaugurował spotkanie celnym rzutem za dwa. Po chwili jego koledzy, doprowadzili do prowadzenia pięcioma punktami. Stratę próbowali zmniejszyć Novak Musić i Michał Kołodziej, co poskutkowało prowadzeniem ich drużyny 12:11. Rywal jednak wziął się w garść i zaliczył serię dziewięciu punktów z rzędu. Mieli w tym udział Durham i Barrett Benson, a ich zespół prowadził 20:12. Zastal również nie próżnował i dzięki celnym koszom AJ Englisha i Dariousa Halla, zmniejszyli przewagę rywala, do tylko jednego punktu.

Drugą kwartę otworzył Jeriah Horne, wyprowadzając zespół z Zielonej Góry, na prowadzenie 30:25. Mimo to szybko zareagował O’reilly, zdobywając pięć punktów i zmniejszając stratę do jednego punktu. Gospodarze zdobyli za to sześć punktów z rzędu, a ich przewaga wzrosła do siedmiu oczek. Podopieczni trenera Gronka, nie poddali się tak łatwo i za sprawą Bensona i Durhama, zmniejszyli stratę do dwóch punktów. Jednak przed sama końcówką kwarty, Kołodziej trafił za dwa i ustanowił wynik na 50:46 dla miejscowych.

Po przerwie Kołodziej i Rakocević, utrzymywali prowadzenie miejscowych. Jednak celne akcje Bensona i Jakuba Karolaka, pozwoliły na powrót na prowadzenie, drużyny z Lublina. Mieli już sześciopunktową przewagę, ale trafienia Halla i Englisha, doprowadziły do wyniku 67:65 na korzyść Zastalu. Przyjezdni szybko zamienili się miejscami z gospodarzami, ale podopieczni trenera Sirvydisa, ponownie prowadzili, tym razem 72:69.

Ostatnia część spotkania, lepiej rozpoczęła się dla gospodarzy, którzy powiększyli przewagę do czterech punktów. Była to zasługa m.in. Marcina Woronieckiego i Kołodzieja. Mimo to Start, wyszedł na prowadzenie 87:80, dzięki trzem celnym trójkom Gabrića. Próbowali ich zatrzymać Hall i Kołodziej, ale było to nieskuteczne. Gabrić ponownie dołożył kolejną trójkę, a a jego drużyna prowadziła już dziewięcioma oczkami. Finalnie goście wygrali całe spotkanie, różnicą 12 punktów.

Enea Stelmet – Zastal Zielona Góra Polski Cukier Start Lublin: 91:103 (24:25,26:21,22:23,19:34)
Enea Stelmet Zastal Zielona Góra: Kołodziej 25, Hall 20, English 14, Rakocević 8, Horne 7, Woroniecki 6, Musić 6, Kikowski 3, Lewandowski 2, Wójcik 0
Polski Cukier Start Lublin: O’reilly 23, Benson 22, Gabrić 19, Durham 13, Szymkiewicz 10, Karolak 8, Wade 6, Put 3, Pelczar 0, Szymański 0