Nicolas Carvacho fot: Karol Makowski polski-sport.com

Arriva Polski Cukier przegrywa z MKS-em Dąbrową Górniczą 79:89 w Toruniu. Goście tym samym odnieśli 13 zwycięstwo w Orlen Basket Lidze. W spotkaniu z bardzo dobrej strony pokazali się Nicolas Carvacho – 18 punktów, 17 zbiórek oraz Lovell Cabbil – 20 punktów, dwie zbiórki, sześć asyst.

Spotkanie otworzył Aljaz Kunc z Torunia i jego dwa punkty. Szybko odpowiedział Xeyrius Williams, trafiając trójkę, ale to samo uczynił też Wojciech Tomaszewski. Obie drużyny trafiały kosz za koszem i zmieniały się na pozycji prowadzącego w spotkaniu. U gości trafiali m.in. Dominik Wilczek i Cabbil, a u gospodarzy m.in. Mate Vucić i Trey Diggs. Kwarta zakończyła się remisem 22:22.

Drugą kwartę lepiej rozpoczął MKS, który za sprawą Carvacho i Williamsa, wyszedł na prowadzenie sześcioma punktami. Rywal jednak nie odpuszczał i dzięki celnym koszom Kunca i Aarona Cela, zmniejszył stratę do jednego punktu. Mimo to zespół z Dąbrowej, zaliczył serię 13 punktów z rzędu. Mieli w tym zasługę m.in. Cabbil i Błażej Kulikowski, a ich drużyna prowadziła 14 oczkami. Przewagę podwyższyła jeszcze do 16 punktów, przed końcem połowy.

Po przerwie do akcji, wkroczyli z nowymi siłami zawodnicy trenera Subotića. Zaliczyli serię dziesięciu punktów z rzędu i przegrywali już tylko ośmioma punktami. Dodatkowo dołożyli jeszcze siedem punktów, a ich strata zmalała do trzech oczek. Trafiali m.in. Arik Smith i Kunc. Próbowali ich zatrzymać Carvacho i Cabbil, podwyższając prowadzenie MKS-u do siedmiu punktów. Rywal odrobił stratę czterech punktów, ale kwartę kończył nadal z siedmioma punktami straty.

Ostatnią kwartę, zainaugurował Carvacho i Marcin Piechowicz, podwyższając przewagę do 13 oczek. Po stronie gospodarzy, trójki trafiali za to Smith i Diggs, ale strata nadal wynosiła dziewięć punktów. Tayler Persons dodatkowo trafił za dwa punkty i goście prowadzili 12 punktami, a finalnie wygrali całe spotkanie różnicą dziesięciu oczek.

Arriva Polski Cukier Toruń – MKS Dąbrowa Górnicza: 79:89 (22:22,14:30,29:20,14:17)
Arriva Polski Cukier Toruń: Smith 19, Kunc 15, Diggs 14, Vucić 10, Tomaszewski 8, Washington 7, Cel 6, Diduszko 0
MKS Dąbrowa Górnicza: Cabbil 20, Carvacho 18, Williams 14, Wilczek 10, Persons 8, Garcia 5, Słupiński 5, Piechowicz 5, Kulikowski 4