W hito­wym meczu 28. kolejki Plu­sLigi Alu­ron CMC Warta Zawier­cie poko­nał Jastrzęb­ski Węgiel. Juraj­scy Ryce­rze, dzięki temu zwy­cię­stwu zbli­żyli się na dwa punkty do lide­ru­ją­cych jastrzę­bian.

W ramach 28. kolejki rozgrywek lider tabeli i aktualny mistrz kraju Jastrzębski Węgiel podejmował trzecią ekipę klasyfikacji oraz zdobywcę Pucharu Polski Aluron CMC Wartę Zawiercie.

Spo­tka­nie od moc­nego ude­rze­nia roz­po­częli zawier­cia­nie. Karol Butryn posłał cztery asy w jed­nym usta­wie­niu i gospo­da­rze prze­gry­wali 1:9. Roz­pę­dzo­nej eki­pie Alu­ronu wycho­dziło w tym secie wszystko. Po ataku Migu­ela Tava­resa róż­nica wyno­siła już dzie­sięć oczek (4:14), a póź­niej jesz­cze wzro­sła (7:20). Jastrzę­bia­nie byli tłem dla rywali i prze­grali 10:25, psu­jąc atak w ostat­niej akcji.

Na początku drugiej odsłony również przewagę uzyskali Jurajscy Rycerze (6:9). Gospodarze prezentowali się znacznie lepiej niż w poprzedniej partii, ale skuteczniejsi w ataku zawiercianie nadal mieli inicjatywę. Gdy asa dołożył Miłosz Zniszczoł, odskoczyli na cztery oczka (12:16). Później mieli pięć punktów zaliczki (16:21) i kontrolowali sytuację w końcówce. Wynik na 21:25 ustalił serwis jastrzębian w siatkę.

W trze­cim secie Alu­ron popeł­niał dużo pomy­łek w zagrywce, ale po tym, jak dwu­krot­nie z rzędu siatki dotknął Rafał Szy­mura w Juraj­skich Rycer­zach poja­wiła się nadzieja. Wpraw­dzie po ataku Mar­kie­wi­cza jastrzę­bia­nie mieli trzy piłki setowe, jed­nak zawier­cia­nie obro­nili dwie z nich po ata­kach Znisz­czoła i Bar­to­sza Kwolka. Do gry na prze­wagi uda­nym ata­kiem nie dopu­ścił For­nal.

Czwartą odsłonę lepiej rozpoczęli zawiercianie (3:6), ale gospodarze szybko odrobili straty i po asie Fornala prowadzili 10:9. W środkowej części seta znów do głosu doszli Jurajscy Rycerze. Dwie kontry Bartosza Kwolka, przedzielone punktowym blokiem, pozwoliły im odskoczyć na cztery oczka (13:17). Jastrzębianie znów odrobili straty, po mocnej zagrywce Fornala było 19:19. W odpowiedzi poszła seria przyjezdnych, która właściwie rozstrzygnęła rywalizację (19:24). W ostatniej akcji meczu skutecznie zaatakował Trevor Clevenot (21:25).

Jastrzębski Węgiel – Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (10:25, 21:25, 25:23, 21:25)

MVP: Karol Butryn

Jastrzębski Węgiel: Adrian Markiewicz, Benjamin Toniutti, Tomasz Fornal, Moustapha M’Baye, Jean Patry, Rafał Szymura – Jakub Popiwczak, Jarosław Macionczyk, Marko Sedlacek, Ryan Sclater.

Aluron CMC Warta: Bartosz Kwolek, Mateusz Bieniek, Karol Butryn, Trevor Clevenot, Miłosz Zniszczoł, Miguel Tavares – Luke Perry, Thibault Rossard, Daniel Gąsior.