Jakub Schenk Fot. Polaczyk Krzysztof / 058sport.pl

Muszynianka Domelo Sokół przegrywa z Treflem Sopot 79:82 w Łańcucie. Goście wygrali tym samym 19 spotkanie w Orlen Basket Lidze. Na uwagę zasługuje występ Jakuba Schenka – 20 punktów, trzy zbiórki, cztery asysty.

Pierwszą kwartę lepiej rozpoczęli zawodnicy z Sopotu, zdobywając pięć punktów. Na odpowiedź długo nie trzeba było czekać, ponieważ Tyler Cheese i Filip Struski, doprowadzili do prowadzenia 8:5. Jednak nie na długo, bo Andy Van Vliet i Jakub Schenk zaliczyli celne akcje. Tym samym Trefl prowadził 12:8, a Jarosław Zyskowski podwyższył ich przewagę do siedmiu punktów. Rywal jednak nie odpuszczał i zmniejszył stratę do czterech oczek, przed końcem kwarty.

Struski otworzył drugą kwartę celną trójką, a Sokół tracił już tylko jeden punkt do przyjezdnych. Mimo to goście dołożyli pięć punktów, dzięki Benedekowi Varadiemu i Austonowi Barnesowi. Prowadzili 30:24, ale gospodarze szybko ich dogonili i doprowadzili do remisu 30:30. Była to zasługa Terrella Gomeza, który również miał udział w doprowadzeniu do wyniku 43:35 dla Łańcuta.

Po przerwie drużyna trenera Tabaka, ruszyła do akcji i próbowała zmniejszyć różnicę punktową. Lecz rywal tak łatwo nie chciał oddać prowadzenia i trafiał kosz za koszem. Była to zasługa m.in. Ikechukwu Nwamu i Marcina Nowakowskiego, którzy utrzymali przewagę na poziomie sześciu punktów. Trefl za to dwukrotnie doprowadzał do remisu, a nawet wyszedł na prowadzenie 58:51. Sokół mimo to nie odstawał i za sprawą m.in. Cheese’a i Artura Łabinowicza, doprowadzili do remisu 60:60.

Początek ostatniej kwarty, to wyjście na prowadzenie miejscowego zespołu. Lecz goście szybko zdobyli sześć punktów i prowadzili czterema. Gospodarze aczkolwiek, doprowadzili do prowadzenia 68:66, za sprawą Nwamu. Best i Schenk zdobyli za to dwie trójki z rzędu, a zespół z Sopotu prowadził 72:68. Przeciwnik doprowadził jeszcze do remisu 74:74, ale samą końcówkę lepiej wykorzystali goście. Utrzymali przewagę i wygrali różnicą trzech oczek.

Muszynianka Domelo Sokół Łańcut – Trefl Sopot: 79:82 (21:25,22:10,17:25,19:22)
Muszynianka Domelo Sokół Łańcut: Gomez 21, Nwamu 21, Struski 13, Cheese 8, Nowakowski 5, Kemp 5, Łabinowicz 4, Kroczak 2
Trefl Sopot: Schenk 20, Best 16, Zyskowski 13, Barnes 8, Van Vliet 7, Varadi 6, Groselle 6, Witliński 2, Scruggs 2, Musiał 2