Źródło: Wisła Kraków SA
Wisła Kraków wygrała z Piastem Gliwice środowy mecz rozgrywany w ramach półfinału Fortuna Pucharu Polski.

Gospodarzem tego spotkania była rywalizująca na zapleczu PKO BP Ekstraklasy – Wisła Kraków. Po raz ostatni zespół ten grał na tym etapie rozgrywek w sezonie 2012/2013. Do finału awansował wówczas Śląsk, który to wygrał z Wisłą 2:1.

Nieco lepiej w ostatnich latach spisuje się Piast Gliwice. Mistrz Polski z 2019 roku tegorocznych rozgrywek nie może jednak zaliczyć do udanych. Gliwiczanie zajmują w Ekstraklasie 12. miejsce z dorobkiem 29 pkt. Puchar Polski jest więc ich jedyną szansą na zakwalifikowanie się do gry w eliminacjach europejskich pucharów.

Wisła Kraków walczy też natomiast o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej, z której to spadła w sezonie 2021/2022. Biała Gwiazda klasyfikowana jest obecnie na 5. miejscu, co dawałoby prawo gry w barażach.

W drodze do półfinału Wisła Kraków wygrała z Lechią Gdańsk (2:1), Polonią Warszawa (3:0), Stalą Rzeszów (4:1), Widzewem Łódź (2:10. Przez Piasta Gliwice wyeliminowane zostały: Wieczysta Kraków (4:0), Bruk-Bet Termalica Nieciecza (1:0), Carina Gubin (5:2) i Raków Częstochowa (3:0).

Zwycięzcą środowego meczu okazała się Wisła, która wygrała z Piastem 2:1. Gliwiczanie mieli w tym meczu większe posiadanie piłki. Oddali też większą liczbę strzałów, co jednak nie przynosiło efektu.

Jak padły bramki?

2. minuta – Wisła Kraków na prowadzenie wyszła już w 2. minucie tego spotkania. Po dograniu z rzutu rożnego piłkę na pole karne dośrodkowywał Duda. Futbolówkę zgrał jeszcze głową Szot, zaś z najbliższej odległości do bramki wpakował ją Szymon Sobczak.

37. minuta – Przed przerwą gospodarze zdołali podwyższyć swoje prowadzenie. Po dograniu z prawej strony o piłkę walczył w powietrzu Sobczak, który to nie zdołał oddać strzału. Na lewej stronie pola karnego dopadł do niej jednak Alfaro, który to skierował piłkę w kierunku dalszego słupka.

54. minuta – po dograniu z rzutu rożnego bramkę kontaktową zdobył dla Piasta główkujący Ariel Mosór.

Co teraz?

Drugiego finalistę Fortuna Pucharu Polski wyłoni starcie Pogoni Szczecin z Jagiellonią Białystok. Starcie finałowe zaplanowano natomiast na 2 maja. Odbędzie się ono na Stadionie Narodowym w Warszawie. Sprzedaż biletów na to spotkanie rozpocznie się 11 kwietnia.