Magda Linette w 1/16 finału WTA w Charleston mierzyła się z Dajaną Jastremską (WTA. 32). Poznanianka bardzo słabo weszła w mecz, ale z czasem rozkręciła się i zwyciężyła nad Ukrainką.

W pierwszym secie Linette przegrała do zera. Polka kompletnie nie radziła sobie ze swoim serwisem dając się raz po raz przełamywać przez Jastremską. Sama też nie stwarzała sobie praktycznie żadnych okazji do przełamania.

W drugim secie Linette wreszcie przełamała swoją przeciwniczkę. Nastało to w drugim gemie. Ukrainka odpowiedziała na to natychmiastowym odłamaniem. Kolejny skuteczny atak polska tenisistka przypuściła w ósmym gemie. Jastremska jednak znów pokazała, że jest świetnie przygotowana odpierając go w dziewiątym gemie. W kluczowym dziesiątym gemie to Linette była górą wygrywając 6:4.

W ostatniej partii obie panie grały gem za gem, aż do szóstego, gdzie biało-czerwona wykorzystała pierwszego breaka i objęła prowadzenie 4:2. Utrzymała je do samego końca zwyciężając 6:3, i w całym meczu 2:1.

W 1/8 finału Linette zagra z wymagającą Amerykanką Jessicą Pegulą (WTA. 5).