Katarzyna Piter wraz ze swoją gruzińską partnerką, Oksaną Kałasznikową, nie dały rady rumuńsko-ukraińskiej parze Irina Bara/Yulia Starodubtseva i ulegając im 1:2 pożegnały się z kolumbijskim turniejem już w 1/8 finału.

Spotkanie lepiej rozpoczęły Polka i Gruzinka, które niespodziewanie wygrały dwa pierwsze gemy, kolejno do 0 i do 15. Wraz z kolejnymi minutami przewaga powoli, ale jednak topniała. Mimo to Piter i jej partnerka potrafiły skutecznie trzymać na dystans swoje rywalki do ósmego gema, w którym Bara i Starodubtseva wyrównały stan rywalizacji, a na tablicy pojawił się rezultat 4:4. Potem rumuńsko-ukraińska para zdołała nawet wyjść na jednogemowe prowadzenie, ale nasza rodaczka i jej współzawodniczka postawiły się po raz kolejny wyżej notowanym przeciwniczkom i wygrywając trzy kolejne gemy zakończyły partię, zwyciężając w niej 7:5.

Drugi set o dziwo znów lepiej zaczął się dla Piter i Kałasznikowej, które po raz drugi otworzyły seta dwoma wygranymi gemami. Później, również podobnie jak w secie pierwszym, rywalki doprowadziły do wyrównania. Tym razem nastąpiło to w gemie szóstym, a kolejną różnicą był fakt, że to Bara i Starodubtseva ostatecznie zwyciężyły 7:5. Duży udział w porażce Polki i Gruzinki w tym secie może mieć też aż siedem podwójnych błędów, choć ostateczny wynik nie wskazywał na takie potknięcia, jednak poprostu Rumunka i Ukrainka nie wykorzystały większości szans.

Spotkanie musiało więc zostać rozstrzygnięte w super tie-breaku. W nim szybko sporą przewagę uzyskały wyżej notowane zawodniczki, które konsekwentnie zwiększały swoje prowadzenie. Ostatecznie zwyciężyły 10-5, a całe spotkanie 2:1. Dzięki temu to one zagrają w ćwierćfinale deblowych rozgrywek w kolumbijskiej Bogocie.

Dla Piter jest to niezbyt dobre rozpoczęcie zmagań po porażce walkowerem w finale rozgrywek we włoskim San Luis Potosi, gdzie Polka walczyła w parze z Laurą Pigossi. Najwidoczniej więc gra Piter i Kałasznikowem ponownie nie wypaliła, gdyż ostatnim razem, w Linz, obie panie także odpadły w 1. rundzie.