Katarzyna Kawa

Katarzyna Kawa i jej partnerka, Holenderka Bibiane Schoofs, mierzą się na kortach w Hiszpanii. W La Bisbal D’Emporda, na turnieju rangi WTA 125, są już w najlepszej czwórce. Sukces ten zawdzięczają zwycięstwu nad Włoszkami Angelicą Moraletti i Camillą Rosaletto.

Mecz początkowo wydawał się być zdominowany przez Polkę i Holenderkę. W pierwszej partii od stanu 1:1 gemy zdobywały Kawa i Schoofs dwukrotnie nie pozwalając przeciwniczkom na zdobycie punktu. Obie panie skwapliwie korzystały z kolejnych błędów Włoszek, których było całkiem sporo. Tym samym Katarzyna Kawa i Bibiane Schoofs w znakomitych nastrojach kończyły pierwszego seta zwyciężając wysoko, bo 6:1. Wydawało się też, że przy tak dobrze grających zawodniczkach Włoszki nie mają już szans.

Jednak w drugiej odsłonie spotkania role się odwróciły. Na wstępie wyglądało to jeszcze przyzwoicie, ale od stanu 2:3 na korzyść Moratelli i Rosaletto żaden gem nie padł już łupem Polki i jej partnerki z Holandii. Tenisistki z Półwyspu Apenińskiego wygrały następne gemy kolejno do piętnastu i dwukrotnie do trzydziestu i zwyciężając set 6:2 wyrównały stan rywalizacji.

Ostatecznie spotkanie musiał rozstrzygnąć super tie-break. W nim było już wyrównanie od początku do końca. Trzeba jednak przyznać, że Kawa i Schoofs wykorzystały dopiero trzecią piłkę meczową i pozwoliły, by rywalki również doszły do takiej okazji. Wszystko zakończyło się końcowo zwycięstwem Katarzyny Kawy i Bibiane Schoofs 2:1 (6:1; 2:6; 13-11).

W półfinale rywalkami polsko-holenderskiej pary będą zwyciężczynie rywalizacji Anna-Lena Friedsam (Niemcy)/Elena Gabriela Ruse (Rumunia) – Miriam Kolodziejova (Czechy)/Anna Siskova (Czechy).