Reprezentacja Polski pokonała na wjeździe Kosowo 34:27 w meczu eliminacji do mistrzostw Europy. Biało-Czerwone po dwóch porażkach z reprezentacją Danii odniosły pierwsze zwycięstwo i zbliżyły się do turnieju finałowego.

Polki były stawiane w roli zdecydowanych faworytek spotkania z Kosowem, jednak początek należał do rywalek. Zawodniczki z Kosowa po siedmiu minutach prowadziły 5:1, a jedyną bramką dla Biało-Czerwonych zdobyła Paulina Uścinowicz. W kolejnych minutach Polki rozpoczęły odrabianie strat i w końcówce spotkania Emilia Galińska doprowadziła do wyrównania 15:15. Ostatecznie reprezentację na przerwę schodziły przy remisie 17:17.

Początek drugiej połowy należał do reprezentacji Polski, która wyszła na dwubramkowe prowadzenie (22:20). Po udanej akcji Karoliny Kochaniak-Sala podopieczne Arne Senstada prowadziły 26:23. Szanse na powiększanie przewagi miała Magda Balsam, która nie wykorzystała rzutu karnego (29:26). Po chwili Polki podwyższył prowadzenie po udanej akcji Emili Galińskiej. Rywalki odpowiedziały trafieniem Arlindy Dinaricy, a przyjezdne w końcówce ustaliły wynik meczu za sprawą Moniki Kobylińskiej.