fot: motorlublin.eu

Wisła Kra­ków prze­grała nie­zwy­kle ważny mecz w kwe­stii walki o awans do eks­tra­klasy. W nie­dzielę przy ul. Rey­monta oka­zał się lep­szy Motor Lublin.

Wisła Kra­ków do spo­tka­nia z Moto­rem Lublin przy­stę­po­wała po zwy­cię­stwie z Pia­stem Gli­wice w pół­fi­nale Pucharu Pol­ski. Spo­tka­nie roz­po­częło się zde­cy­do­wa­nie gorzej dla Wisły, choć był to fatalny począ­tek na wła­sne życze­nie. Już w czwar­tej minu­cie doska­ku­ją­cego do piłki Kac­pra Weł­niaka nie­for­tun­nie zaata­ko­wał Bar­tosz Jaroch. Arbi­ter miał wąt­pli­wo­ści co do całej sytu­acji i po wery­fi­ka­cji VAR wrę­czył pił­ka­rzowi Wisły czer­woną kartkę.

Dzie­sięć minut póź­niej goście za sprawą Samu­ela Mraza wyszli na pro­wa­dze­nie, ale stra­cili je już w 26. minu­cie. Stan meczu wyrów­nał Goku, który nie zmar­no­wał wyśmie­ni­tej sytu­acji. Mie­li­śmy zatem wynik 1:1, który utrzy­mał się do końca pierw­szej połowy.

W dru­giej poło­wie z ini­cja­tywą wyszedł Motor tuż po zmia­nie stron lubli­nia­nie strze­lił dru­giego gola. Na listę strzel­ców wpi­sał się Piotr Ceglarz, który sko­rzy­stał z dogra­nia Michała Króla. 24-latek asy­sto­wał także przy pierw­szym tra­fie­niu.

Jakby tego było mało dzie­więć minut póź­niej fatalny błąd w roze­gra­niu popeł­nił Alvaro Ratón. Bram­karz źle przy­jął poda­nie od obrońcy, piłkę zabrał mu Samuel Mraz i w dzie­cinny spo­sób zdo­był swoją drugą bramkę w tym meczu, a trze­cią dla Motoru. Ten sam wynik utrzy­mał się do samego końca, a gwiz­dek sędziego koń­czący spo­tka­nie ozna­czał, że Motor awan­so­wał kosz­tem Wisły na wyż­sze miej­sce w walce o baraż.

26. kolejka Fortuna 1 Ligi :

Wisła Kraków – Motor Lublin 1:3 (1:1) 0:1 – Samuel Mraz 16′ 1:1 – Joan Roman 26′ 1:2 – Piotr Ceglarz 49′ 1:3 – Samuel Mraz 58′

Składy:

Wisła: Alvaro Raton – Bartosz Jaroch (6′ czerwona kartka), Alan Uryga, Joseph Colley (59′ Jakub Krzyżanowski), Dawid Szot (37′ Igor Łasicki), Kacper Duda, Marc Carbo, Miki Villar (59′ Angel Baena), Jesus Alfaro, Joan Roman (74′ Dejvi Bregu), Szymon Sobczak (74′ Billel Omrani).

Motor: Kacper Rosa – Paweł Stolarski (46′ Jakub Lis), Sebastian Rudol (46′ Kamil Kruk), Arkadiusz Najemski, Krystian Palacz, Michał Król (66′ Mariusz Rybicki), Bartosz Wolski, Kacper Wełniak (73′ Rafał Król), Mathieu Scalet, Piotr Ceglarz, Samuel Mraz (66′ Kacper Śpiewak).