Hurkacz

Hubert Hurkacz po trzysetowym boju pokonał Brytyjczyka Jacka Drapera w spotkaniu pierwszej rundy turnieju ATP 1000 w Monte Carlo.

Polski tenisista, który wygrał ostatnio turniej w portugalskiej Estoril z brytyjskim tenisista stoczył trzysetowy bój. Spotkanie rozpoczęło się od utrzymania podania przez Hurkacza, a po chwili polski tenisista przełamał rywala. Draper w piątym gemie nie wykorzystał dwóch szans na przełamanie, a udało mu się to w siódmym gemie, gdy przełamał Hurkacza. Ósmy tenisista świata w dziesiątym gemie przełamał po raz drugi rywala i wygrał pierwszego seta 6:4.

Hurkacz w drugiej partii zagrał słabiej i wykorzystał to Brytyjczyk. Pierwsze przełamanie zaliczył w piątym gemie, a swoją dobrą grę podsumował w dziewiątym gemie, gdy zamknął seta przełamując polskiego tenisistę.

Decydująca o końcowym zwycięstwie trzecia partia rozpoczęła się lepiej dla Hurkacza, który w trzecim gemie przełamał rywala, gdy wydawało się, że set zakończy się pewnym zwycięstwem Polaka Draper doprowadził do wyrównania 5:5. O końcowym zwycięstwie w secie jak i całym meczu zdecydował tie-break, a w nim lepszy okazał się popularny Hubi, który wygrał 7:2.