Cracovia wygrała niedzielny mecz 28. kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy, w której to rywalizowała na wyjeździe z liderem rozgrywek – Jagiellonią Białystok.

Faworytem spotkania wydawała się być Jagiellonia, która to przystępowała do tego spotkania w roli lidera PKO BP Ekstraklasy.

W znacznie trudniejszej sytuacji znajdowała się przed tym spotkaniem Cracovia. W dotychczasowych spotkaniach zgromadziła ona 29 pkt, co nie gwarantuje jej utrzymania się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Przebieg meczu:

Gol otwierający wynik spotkania padł w 10. minucie, kiedy to na prowadzenie wyszli gospodarze. Po dograniu z rzutu rożnego piłkę na pole karne posłał dogrywający zza szesnastki – Wdowik. Tor lotu piłki przeciął natomiast głową niefortunnie interweniujący – Ghita.

Od 17. minuty Jagiellonia grać musiała w osłabieniu. Na wolne pole wychodził Kallman, którego to zatrzymywał nieprzepisowo Dieguez. Grę w przewadze wykorzystała Cracovia, która to bramkę wyrównującą zdobyła w 22. minucie. Po dograniu z prawej strony do siatki trafił uderzający zza pola bramkowego – Michał Rakoczy.

Kilka minut później Cracovia cieszyła się już prowadzeniem. W 25. minucie piłkę na pole bramkowe zagrywał bowiem Olafsson, zaś do siatki skierował ją główkujący z najbliższej odległości – Arttu Hoskonen.

Jagiellonia do wyrównania mogła doprowadzić w doliczonym czasie pierwszej połowy. Karnego nie wykorzystał jednak Pululu. Dobijać próbował kilka chwil później Imaz, lecz kolejną świetną interwencją popisał się Madejski.

Na przerwę Cracovia schodziła prowadząc 2:1. Na początku drugiej połowy podwyższyła ona swoje prowadzenie. Z piłką w pole karne wpadł Makuch, zaś do siatki trafił uderzający z najbliższej odległości – Jani Atanasov.

Doskonałą okazję na podwyższenie prowadzenia miał w 69. minucie Maigaard. W sytuacji sam na sam lepszym okazał się jednak skutecznie interweniujący – Alomerović.

W końcówce goli szukała jeszcze Jagiellonia, lecz ostatecznie wygrać udało się gościom z Krakowa.

Co teraz?

Jagiellonia utrzymała się na prowadzeniu. Ma ona obecnie 52 pkt. Dziś na prowadzenie wskoczyć może jednak Śląsk Wrocław, który w dotychczas rozegranych spotkaniach zgromadził 50 pkt. Wrocławianie od 17:30 grać będą z Górnikiem Zabrze.

Cracovia klasyfikowana jest natomiast na 12. miejscu z dorobkiem 32 pkt. O kolejne punkty powalczy z Puszczą Niepołomice. Mecz tych drużyn zaplanowano na 21 kwietnia. Dzień wcześniej o zwycięstwo będzie walczyć Jagiellonia, która to zmierzy się z Zagłębiem Lubin.