Nicolas Carvacho fot: Karol Makowski polski-sport.com

MKS pokonał Muszyniankę Domelo Sokół Łańcut 100:90 w Dąbrowej Górniczej. Gospodarze odnieśli tym samym 14 zwycięstwo w Orlen Basket Lidze. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Nicolas Carvacho – 24 punkty, pięć zbiórek.

Spotkanie rozpoczął Dominik Wilczek z MKS-u, trafiając dwie trójki z rzędu. W odpowiedzi Terrell Gomez, trafił również za trzy. Mimo to za sprawą Taylera Personsa i Carvacho, gospodarze powiększyli przewagę do sześciu punktów. Jednak Tyler Cheese odpalił dwie trójki pod rząd i doprowadził do remisu 11:11. Zawodnicy z Dąbrowej powrócili szybko na prowadzenie, dzięki Xeyriusowi Williamsowi i Carvacho. Lecz rywal nie odpuszczał i zdołał ustalić wynik 22:20 na ich korzyść, przed końcem pierwszej kwarty.

Z początkiem drugiej kwarty, goście powiększyli przewagę do siedmiu oczek. Carvacho i Persons próbowali gonić rywala, ale celne kosze m.in. Ikechukwu Nwamu i Milivoje Mijović, nie pozwoliły im się zbliżyć. Jednak do czasu, ponieważ podopieczni Balibrei zaliczyli serię ośmiu punktów z rzędu i byli tylko o jeden punkt od rywala. Dodatkowo dwa punkty Personsa, doprowadziły do remisu 44:44.

Po przerwie celne akcje Cheese’a i Filipa Struskiego, dały prowadzenie Łańcutowi 49:46. Gra po obu stronach boiska była zacięta, a zespoły wyrywały sobie prowadzenie w spotkaniu. Sytuację uspokoili miejscowi zawodnicy, ustalając wynik na 57:52. Goście nie zamierzali odstawać i doprowadzili do dwupunktowego prowadzenia, dzięki koszom Artura Łabinowicza i Nwamu. MKS momentalnie zareagował, a dwie trójki z rzędu Marca Garcii i Lovella Cabila, dały im prowadzenie 65:61. Przeciwnik próbował ich dogonić, ale kwarta zakończyła się różnicą czterech punktów.

Finalną kwartę lepiej zainaugurował Garcia, podwyższając prowadzenie gospodarzy do dziewięciu punktów. Dodatkowo zaliczyli serię dziewięciu punktów, podwyższając przewagę do 15 oczek. Kemp i Nwamu, zdołali jeszcze zmniejszyć różnicę do 11 punktów, ale finalnie spotkanie zakończyło się na korzyść MKS-u.

MKS Dąbrowa Górnicza – Muszynianka Domelo Sokół Łańcut: 100:90 (20:22,24:22,26:22,30:24)

MKS Dąbrowa Górnicza: Carvacho 24, Cabbil 18, Garcia 15, Wilczek 13, Persons 12, Williams 9, Słupiński 6, Piechowicz 3, Kulikowski 0, Kucharek 0, Konaszuk 0, Wojiechowski 0

Muszynianka Domelo Sokół Łańcut: Nwamu 22, Cheese 18, Łabinowicz 18, Kemp 10, Gomez 9, Nowakowski 6, Mijović 4, Struski 3, Kroczak 0, Dobrzański 0