Fot: ŁKS Łódź

ŁKS Łódź wygrał niedzielny mecz 28. kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy, w której to rywalizował u siebie z Radomiakiem Radom.

ŁKS walczył o przedłużenie swoich szans na utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Radomiak Radom rywalizował natomiast o punkty pozwalające umocnić się tej drużynie w środkowej części tabeli.

Po pierwszej połowie prowadzeniem cieszył się ŁKS Łódź, który to prowadził 1:0. Na początku drugiej połowy do wyrównania doprowadził Radomiak, lecz zwycięsko z tego starcia wyszli łodzianie, którzy to triumfowali 3:2.

Przebieg meczu:

W 19. minucie gola otwierającego wynik spotkania zdobyli piłkarze ŁKS-u Łódź. Piłkę w pole karne dogrywał prostopadle Dani Ramirez. W polu karnym opanował ją Kay Tejan. Minął on bramkarza, a następnie wpakował futbolówkę do siatki.

Łodzianie zagrozili też w 38. minucie. Po dograniu z rzutu rożnego w światło bramki główkował Mammadov, lecz skuteczną interwencją popisał się Kobylak. Kilka chwil wcześniej zatrzymał on natomiast próbę uderzającego z dystansu – Tejana.

Na początku drugiej połowy znacznie lepiej spisywali się goście z Radomia. Przełożyło się to na gola wyrównującego, którego w 48. minucie zdobył uderzający zza szesnastki – Jardel.

W 55. minucie odpowiedzieli jednak gospodarze. Podaniem na pole karne obsłużonym został Tejan. Przeniósł on sobie piłkę na wewnętrzną nogę, dzięki czemu zgubił rywala, co umożliwiło mu oddanie skutecznego strzału.

Radomiak straty musiał odrabiać w osłabieniu. W 57. minucie czerwoną kartkę obejrzał bowiem Rafał Wolski. Strat nie udało się już jednak odrobić. Grę w przewadze wykorzystali natomiast łodzianie. W 71. minucie gola zdobył bowiem uderzający z dystansu – Engjëll Hoti.

Radomiak do końca niedzielnego pojedynku walczył o odwrócenie losów tego spotkania. Rzutem na taśmę bramkę kontaktową zdobył nawet uderzający z dystansu – Guilherme Zimovski.

Co teraz?

ŁKS klasyfikowany jest obecnie na 17. miejscu z dorobkiem 21 pkt. Na 10. pozycji plasuje się drużyna z Radomia, która w dotychczasowych swoich starciach zgromadziła 35 pkt.

O kolejne punkty Radomiak będzie mógł powalczyć 19 kwietnia, kiedy to zmierzy się z Koroną Kielce. Kolejnym rywalem ŁKS-u będzie natomiast Lech Poznań. Mecz tych drużyn zaplanowano na 21 kwietnia.